źródło: Alexey Kuznetsov - Fotolia.com

Pada śnieg i tym z nas, które kochają szusowanie, marzą się góry, słońce i dreszcz emocji podczas pokonywania stoku.

Poddając się białemu szaleństwu nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji i ochronie skóry twarzy i dłoni, a także włosów, które potrzebują specjalnego traktowania w mroźne, piękne dni, spędzane na stoku przy mocnym nasłonecznieniu, a niejednokrotnie i silnym wietrze.
 • Pamiętaj, że śnieżna pokrywa może nawet podwoić intensywność promieniowania, wiatr także sprzyja poparzeniom. Jeśli więc chcesz uniknąć poparzeń smaruj kremem ochronnym wszystkie odkryte części ciała. Zawsze miej krem przy sobie, aby w razie potrzeby nanieść świeżą warstwę. Szczególnie narażone są wargi, dlatego miej zawsze w kieszeni tłustą pomadkę, którą nakładaj grubą warstwą.
 • Nie polecam makijażu, jeśli jednak nie możesz się bez niego obejść maluj rzęsy wodoodpornym tuszem, a zamiast podkładu użyj brązującego kremu z filtrem. Na powietrzu warto dać skórze odpocząć od codziennie używanych kosmetyków.
 • Trendy w modzie narciarskiej ulegają zmianom nie tak szybko, jak inne, ale także są widoczne. Po pierwsze odchodzimy raczej od jednoczęściowych kombinezonów (które dobrze wyglądają tylko na osobach bardzo szczupłych) zastępując je zestawami spodni i kurtek.
 • Najwygodniejsze spodnie to takie, które mają szelki lub podwyższony stan, zwłaszcza, gdy zaczynamy naukę jazdy na nartach i wiele razy lądować będziemy w miękkim puchu.
 • Kurtka powinna dawać nam swobodę ruchów. Nie może więc być ani zbyt opięta ani za luźna, ważne aby miała sporo kieszeni, no i oczywiście „oddychała”.
 • Kolorystykę dobierz do swojego typu kolorystycznego wybieraj te barwy przy twarzy, które będą podkreślać twoją urodę. Kolory mocniejsze zawsze dobrze prezentują się na śniegu.
 • Zimy mogą pozwolić sobie na ostre czerwienie, mocne cytrynowe żółcienie, szafir, szmaragd w połączeniu z czernią i bielą.
 • Lata świetnie prezentują się w błękitach, kolorze fuksji (fioleto-róż), w szarości połączonej z mocniejszym akcentem, np. czerwieni, w granatach.
 • Jesienie i Wiosny pięknie wyglądają w pomarańczowym, zieleni kiwi i pistacji, turkusie i koralowej czerwieni i żółcieni bananowej.
 • Mocniejsze kolory są bardziej widoczne na stoku, a więc.... bezpieczniejsze.
 • Szaliki zastąp golfami - znacznie wygodniejsze
 • Czapka w zależności czy lubisz styl sportowy, czy tzw. odloty może bardziej lub mniej zwracać uwagę. Nie polecam polarowych, bo często powodują uczulenia i swędzenie czoła.
 • Zamiast czapki doradzam kask. Trzeba się na początku przemóc, ale po pierwsze zapewnia bezpieczeństwo, a po drugie dobrze dobrany kształtem może całkiem fajnie wyglądać. Polecam bardzo okrągłe dla pań o drobniejszych rysach i nieco wydłużone dla większych i pełniejszych twarzy.
 • Dodatki - też ważne! Rękawice, maska lub jedwabna chusta osłaniające twarz na duży mróz, gogle, okulary przeciwsłoneczne koniecznie! Kupując okulary pamiętaj, aby wybrać te polaryzacyjne i „antifog”- czyli same odparują (niezbyt drogie, a dobre jakościowo proponuje firma Brenda).
 • O nartach i butach nie będę pisać, ponieważ dobieramy je w zależności do umiejętności i tu trzeba zasięgnąć porady fachowców. Jedno jest pewne, warto zainwestować w buty, bo niewygodne popsują całą przyjemność jazdy, mogą też do niej całkowicie zniechęcić. Narty, jeśli zaczynasz, możesz wypożyczyć, buty lepiej mieć swoje, a przynajmniej sprawdzić je przed wyjazdem.
 • Bielizna to także ważny element, najlepiej ta przepuszczająca pot, w której zawsze jest ciepło i sucho, podobnie skarpetki.

Jazda na nartach to ogromna frajda, a świeże powietrze, ruch, mróz i śnieg poprawiają naszą kondycję, sylwetkę i czynią nas piękniejszymi, a także pomagają przetrwać do lata. Gorąco polecam, życzę udanych wyjazdów i aby „zimowa” uroda - rumieńce i błyszczące oczy - pomogły, narciarkom - singielkom poznać na stoku jakiegoś sympatycznego narciarza.

Oceń artykuł:
Kategorie: Dłonie, Usta, Stylista, Moda & styl
Działy: Drogeria - Ciało, Perfumeria - Kosmetyka kolorowa, Perfumeria - Young, Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,