Lata 70., 80., 90. i dziesięciolecie obecnego wieku. Barwny czas historii. Co było wówczas modne, jak malowały się dziewczyny, jak czesały? I jakich gwiazd chciały dosięgnąć?

Lata 70.

W latach 70. życie toczyło się nocą na dyskotekach. Wtedy właśnie pojawił się film „Gorączka sobotniej nocy”, a wraz z nim moda na taniec. Karierę robiły też seksowne „Aniołki Charliego”, a zwłaszcza Farah Fawcett. Znalazło to odbicie w makijażu i fryzurach.

Szalony make-up w disco to mocno opalizujące, kolorowe cienie malowane na ruchomej powiece. Rzęsy malowano do granic przesady (efekt „pajęczych nóżek”). Usta wyraźnie zarysowane, kolor pomadki najczęściej różowy.

Druga wersja makijażu to naturalny look w stylu Ali MacGraw z „Love Story”. Cera idealna, gładka, bez skazy. Powieki lekko muśnięte jasnym cieniem, rzęsy pomalowane czarną maskarą, a usta bezbarwnym błyszczykiem czy beżową pomadką.

We fryzurach panował istny szał na zmysłowy blond w stylu Farah Fawcett z charakterystycznie wywiniętymi, cieniowanymi pasmami.

Produkty do stylizacji to pianka powiększająca objętość, lakier do włosów. Ponadto lokówka lub grube wałki dla dodania objętości prostym włosom oraz prostownica lub duża szczotka do wywinięcia pasm na zewnątrz.

Drugi styl to gładkie, dziewczęce długie włosy (niemocno wycieniowane) z lekko podwiniętymi końcówkami. Przedziałek pośrodku głowy. Pasma opadające luźno na ramiona.

Produkty do stylizacji: kosmetyki wygładzające.

Lata 80.

Lata 80. to styl kiczowaty, kolorowy i tandetnie plastikowy. Błyszczące cienie w kolorze niebieskim, często pociągnięte aż do linii brwi, oraz przerysowane „kocie oczy” kończące się aż na skroniach. Cienie do powiek tworzyły rozmytą ramkę wokół oka. Rzęsy mocno wytuszowane, brwi krzaczaste, najlepiej naturalne lub podkreślone grubą, czarną kreską. Kości policzkowe mocno zaznaczone różem. 

Oceń artykuł:
Kategorie: Twarz, Stylizacja włosów, Makijaż, Błyszczyki, Róże, Tusze, Makijażystka, Stylizacja włosów, Oczy, Stylista, Pomadki, Konturówki, Usta, Kredki i eye-linery, Cienie do powiek
Działy: Drogeria - Włosy, Kobieta skarbu - Kobieta zadbana, Perfumeria - Kosmetyka kolorowa,