Jesteś klepsydrą, a może twoja sylwetka przypomina prostokąt lub trójkąt? Przeczytaj nasz poradnik - jak eksponować zalety sylwetki.

Przede wszystkim określić powinnaś, jakim typem sylwetki jesteś mierząc:

ramiona - owiń ramiona centymetrem tam, gdzie są one najszersze, centymetr nie może przylegać bardzo ciasno, ale swobodnie opasywać ramiona (poproś kogoś o pomoc, samemu zrobić to jest trudno),

biust - zmierz w miejscu, gdzie piersi są najbardziej wypukłe,

talię - zmierz tam, gdzie jest najwęższa, tuż nad pępkiem,

biodra - zmierz poniżej kości biodrowych w najszerszym miejscu

Na podstawie tych wymiarów, będziesz mogła określić czy masz sylwetkę A, V, H lub X.

1.    Jeśli ramiona lub biust są większe od bioder o ponad 5%, twoja sylwetka przypomina odwrócony trójkąt (o podstawie na górze) lub inaczej literę V.

2.    Jeśli biodra są szersze o ponad 5% niż obwód biustu lub ramion twoja sylwetka to trójkąt lub A.

3.    Jeśli ramiona biust i biodra mają prawie ten sam rozmiar, a talia nie jest zaznaczona - twoja sylwetka przypomina prostokąt, czyli literę H.

4.    Jeśli ramiona i biodra mają prawie ten sam rozmiar, a talia jest wyraźnie zaznaczona, twoja sylwetka określana jest jako klepsydra, czyli X (talia o 25% mniejsza niż ramiona i biodra, a różnica w obwodzie bioder i ramion nie większa niż 5%).

Teraz weź pod uwagę swój wzrost i wagę, jeśli twój wzrost mieści się w granicach 160-170 cm, a waga w granicach 52-77 kg należysz do kobiet o średnim wzroście i średnim typie budowy ciała

Do poszczególnych typów sylwetki dopasuj odpowiednie zalecenia!

Oceń artykuł:
Kategorie: Moda, Typ figury, Strój, Stylista, Moda & styl
Działy: Perfumeria - Young, Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,