źródło: bridge - Fotolia.com

Bukiety ślubne najczęściej zamawiamy gotowe. Są jednak wokół nas osoby twórcze, które kochają rękodzieło. To może być mama, siostra czy świadkowa Panny Młodej. Każda z pań może wykonać dla zabieganej przyszłej mężatki w prezencie taką kompozycję. Zapraszamy więc do naszego samouczka.

Bukiety te są dość łatwe do wykonania. Warto zamówić trochę różnych kwiatów już dzień wcześniej i przystąpić do dzieła. Stwórzmy miejsce pracy mając na uwadze, że mamy zamiar zrobić duży bałagan. Kuchnie są idealne, ponieważ sprzątanie jest łatwe, a najlepiej byłoby to robić na tarasie lub w ogrodzie.

Czego będziesz potrzebować: nożyce, taśma kwiatowa (najlepiej klejąca), kokardy, szpilki, biała wstążka. Kwiaty np.: storczyki, tulipany, goździki, a także gałązki gipsówki, które tworzą efekt mgiełki. Upewnij się, że wszystkie liście zostały usunięte z łodyg, a z róż zetnij kolce. Przytnij wszystkie kwiaty na tę samą długość, ok. 25 -30 cm. Zawsze można przyciąć je trochę potem.

Wybierz 2-4 kwiatów, aby wykonać bazę swojego bukietu. Kwiaty te będą służyć jako tzw. kotwice i będziemy budować wokół nich. Owiń łodygi taśmą. Zacznij budować swój bukiet dodając pojedyncze rośliny dookoła tych już zakotwiczonych. W jednej ręce trzymaj bazę, a drugą dokładaj kolejne kwiaty do bukietu. Dobrze jest mieszać tekstury i kolory, aby kompozycja stała się ciekawsza. Należy także panować nad jego wielkością. Nie może on przytłoczyć Panny Młodej. Po dodaniu pierwszej warstwy kwiatów trzeba je ponownie owinąć taśmą. I tak każdą warstwę po kolei. W ten sposób kompozycja utrzyma spójność. Ostatnia otoczka to najczęściej coś zielonego dobranego według preferencji. Na koniec owijamy białą szarfą całość łodyg zataczając koło od góry do dołu. Ta ostatnia taśma musi być bardzo precyzyjnie i równomiernie zamocowana ukośnie, gdyż stanowi widoczny element bukietu. Następnie można przypiąć do tego wiszącą wstążkę. Do czasu ceremonii bukiet należy trzymać w lodówce lub innym chłodnym miejscu, ale nie w zamrażarce.

Oceń artykuł:
Kategorie: Dekoracje i kwiaty, Florysta, ogrodnik
Działy: Świat pomysłów - Dom i ogród,