Już niedługo święta i karnawał, a więc kilka słów o biżuterii, która uatrakcyjni każdą kreację.

Kolczyki

Przede wszystkim sprawdź w lustrze, jaki kształt ma twoja twarz - okrągły, owalny, prostokątny lub kwadratowy, a może kształt serca czy trójkąta.

Do twarzy owalnej (idealne jajeczko), czyli rysów regularnych pasować będzie każdy kształt kolczyków.

Twarz trójkątna - kolczyki nie powinny kończyć się na wysokości brody. Najlepiej będą prezentować się drobne, delikatne formy, w kształcie łezki, kropli lub trójkąta z podstawą na dole (odwrotnie do kształtu twarzy).

Twarz okrągła - należy unikać kolczyków okrągłych, bo twarz będzie wyglądała jak dwa księżyce w pełni, stosujemy formy działające pionową linią (pojedyncze małe koraliki tworzące linię pionową).

Twarz kwadratowa i prostokątna ma wyraźnie zarysowaną linię szczęki, dlatego kształt kolczyków nie może być kanciasty, lepiej wyglądać będą formy owalne, podłużne, nigdy niekończące się na linii szczęki.

Naszyjniki i korale

Idealna długość dla wszystkich pań to taka, która kończy się w połowie odległości między obojczykiem a środkiem biustu lub w połowie odległości między dolną linią biustu a talią. Tylko jeśli szyja jest szczupła i długa można pozwolić sobie na naszyjnik i korale w formie obroży.

Bransoletki

Osoby o długich i wąskich dłoniach mogą nosić szerokie bransoletki, te bardzo wąskie nie będą wyglądać korzystnie. Przy dłoniach szerokich i krótkich palcach najlepsze są bransoletki o średniej szerokości.

Pierścionki

Bardzo szerokie pierścionki nie wyglądają dobrze na palcach szerokich i krótkich. Dla większości z nas najlepsza jest średnia szerokość obrączek i średnia wielkość oczka.

Pierścionek noszony na małym palcu poszerza dłoń. Pierścionki o dużych kwadratowych elementach skracają palce, owalne i okrągłe oczka wydłużają.

Paski

Paski podkreślają talię, przy długich nogach świetnie wyglądają noszone poniżej talii. Co prawda nie należą do typowej biżuterii, stanowić mogą jednak ciekawą ozdobę kreacji. Prawidłową szerokość paska możemy wyliczyć w następujący sposób. Stojąc prosto przed lustrem należy zmierzyć odległość od dołu piersi do talii, a następnie odjąć 5 cm (np. odległość 10 cm - 5 cm największa szerokość paska 5 cm). Im dłuższą mamy talię, tym szerszy pasek możemy nosić.

Oceń artykuł:
Kategorie: , Moda, Szyja i dekolt, Dłonie, Biżuteria, Stylista
Działy: Drogeria - Ciało, Perfumeria - Kosmetyka kolorowa, Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,