źródło: pressmaster - Fotolia.com

Zbliża się lato, a więc czas imprez na świeżym powietrzu. Jak powinien wyglądać nasz strój podczas tzw. garden party, a jak podczas spotkania z przyjaciółmi w ogrodzie?  

Garden party w ciągu dnia

Przede wszystkim musimy wybrać taki strój, aby upał za mocno nie dał nam się we znaki. W krajach tropikalnych gorąco jest zawsze, a jednak na przyjęciach nie widzi się osób w szortach czy kostiumach kąpielowych.

Kobiety

Pani może włożyć ubranie w stylu safari lub lnianą sukienkę. Dobre będą również takie materiały, jak jedwab i wszelkie z nim mieszanki, żorżeta, płótno, mieszanki wiskozowe, które są przewiewne i lekkie. Pończochy nie obowiązują.

Można pozwolić sobie na odkryte obuwie dopasowane do charakteru stroju, np. do lnianego spodnium proste sandały o sportowym stylu, do jedwabnej sukienki lekkie sandałki, delikatniejsze i bardziej ozdobne.

Ciekawym dodatkiem może być większa chusta, którą składamy na pół, następnie związujemy rogami z obu stron. Przez takie związanie uzyskujemy prostokąt z otworami na ręce. Po odpowiednim ułożeniu na sobie uzyskujemy rodzaj reglanowego bolerka zasłaniającego plecy i ramiona, a odsłaniającego dekolt

Warto wypróbować! To świetny sposób, jeśli nie chcemy całkowicie się odkrywać, a oryginalna chusta może wspaniale ożywić nawet bardzo skromną sukienkę.

Jeśli mocno operuje słońce nie zaszkodzi pomyśleć o kapeluszu.

Mężczyźni

Pan może ubrać się w letnie lniane spodnie i koszulę z krótkim rękawem i krawatem lub wybrać wersję koszuli bez krawata z kołnierzykiem rozkładanym a`la Słowacki lub ze stójką. Do lekkich spodni można założyć płócienne obuwie bez skarpetek.

Taki strój jest mniej zobowiązujący. Jeśli przyjęcie jest bardziej oficjalne, konieczna jest marynarka, może być lżejsza, np. z mieszanki z lnem, w jasnym kolorze, koszula i krawat.

Oceń artykuł:
Kategorie: Moda, Stylista, Strój
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,