Korektor to bardzo ważny, a dla niektórych z nas wręcz niezastąpiony kosmetyk, bez którego makijaż nie będzie w pełni perfekcyjny.

Występuje w różnych postaciach, służy do tuszowania różnych problemów skóry, a przede wszystkim ją wyrównuje. Wykorzystuje się go, aby zatuszować wypryski, cienie pod oczami, zmarszczki. Jeśli położysz go na powieki, zastąpić może bazę dla cieni do powiek.

Korektor musi być o ton lub dwa jaśniejszy od podkładu, ale nie różnić się od niego w tonacji, np. podkład o tonacji różowo beżowej - korektor w odcieniu różowym, a nie żółtym.

Rodzaje korektorów

  • Korektor w płynie łatwo się rozprowadza, świetnie maskuje przebarwienia na powiekach.
  • Korektor w sztyfcie tuszuje wypryski, dobrze pokrywa tuszowane miejsca, ale dość trudno go nałożyć, aby nie był widoczny na skórze, ma bardzo suchą konsystencję.
  • Korektor w kremie dobrze pokrywa wybrane miejsca i łatwo się rozprowadza; powinien być wilgotny, tuszuje cienie pod oczami i zaczerwienienia.
  • w słoiczkach - najczęściej beztłuszczowy, służy do tuszowania przebarwień,
  • w tubce - ma bardziej kremową konsystencję, przez co jest lżejszy i świetnie nadaje się dla cer dojrzałych; nie tworzy złogów w miejscach zmarszczek, można go mieszać z kremem nawilżającym lub podkładem uzyskując delikatniejszą konsystencję, najlepszy do pokrywania cieni pod oczami.
  • Korektory z aplikatorem mają delikatną konsystencję i można je stosować bez podkładu, tuszują wypryski i skazy, mocno przylegają i utrzymują się długo na twarzy.
  • Korektory w kredce pokrywają rozszerzone naczynka, małe wypryski, stosuje się je także do poprawiania linii ust.
  • Korektory „rozświetlające” tak naprawdę korektorami nie są. Odbijają światło, przez co sprawiają, że elementy, które chcemy zatuszować, np. zmarszczki są mniej widoczne.

Sposoby nakładania

Korektor należy nakładać dokładnie w miejsce zmiany na skórze (nie wychodząc poza linię owej zmiany).

Jeśli korektor jest identyczny z barwą podkładu można nakładać go i na, i pod podkład, jeśli jest jaśniejszy nakładamy go pod podkład.

Oceń artykuł:
Kategorie: Korektory, Kosmetolog, Cienie pod oczami, Makijaż, Skóra Problematyczna, Problemy dermatologiczne, Makijażystka, Podkłady i bazy, Pękające naczynka, Przebarwienia
Działy: Perfumeria - Kosmetyka kolorowa, Perfumeria - Pielęgnacja twarzy,