źródło: olly - Fotolia.com

Wakacje, okres urlopów, nowych znajomości to dobry czas na metamorfozę – także wśród panów. I chociaż nie zawsze muszą to być radykalne zmiany, to upalne dni, a zatem większe odkrycie ciała, sprzyjają, by coś nowego wprowadzić do minionego już szarego zimowego wizerunku.

A zatem panowie: zostawiacie w szafach szarości i czerń w dużej ilości i wprowadzacie do wakacyjnej garderoby więcej koloru. Kolorowy T-shirt (w tym sezonie bardzo modne duże, wyraźne nadruki), bluza, sweter czy nawet spodnie sprawią, że wyglądać będziecie bardziej na luzie.

Kolory, które lansują projektanci mody męskiej to pomarańczowo-mandarynkowy, żółty, ostrzejszy niebieski, a nawet dla tych, którzy mniej boją się wyzwań mody, ostry róż. Oczywiście można je łączyć z bielą lub dla wielbicieli czerni właśnie z czernią. Mocny akcent może stanowić dominantę stroju lub być po prostu efektownym akcentem. Dla mężczyzn nielubiących eksperymentów doskonały będzie styl marynistyczny, a więc łączenie bieli, granatu, błękitów i beżu, a w T-shirtach marynarskie granatowo-białe paski, które dodatkowo poszerzają klatkę piersiową, podkreślając męską sylwetkę i pożądany kształt trójkąta.

 Lato to także doskonały czas na zmiany w… zaroście. Jeśli ktoś nosi brodę czy wąsy, ich zgolenie odmłodzi, zmieni w sposób bardzo widoczny i da możliwość opalenia całej twarzy (golenie po wakacjach wywoła raczej śmieszny efekt). Wielu panów właśnie w wakacje zapuszcza brody, żeby trochę odpocząć od codziennego golenia, ale należy pamiętać, że o tzw. trzydniowy zarost trzeba bardzo dbać, aby nie wyglądać po prostu niechlujnie.

Fryzury męskie tego lata mają być bardzo różnorodne – od długich pasm, aż po włosy krótkie, ale nie takie ostrzyżone przy skórze. Co prawda, może jest to wygodne i dobre podczas upałów, ale na pewno panowie ostrzyżeni jak rekruci mniej podobają się kobietom. Na bardzo krótkiego jeżyka mogą pozwolić sobie mężczyźni o ładnym kształcie głowy, przylegających uszach i niewielkim nosie. Taka króciutka „fryzura” bardzo podkreśla bowiem duży nos.

Obecnie najmodniejsze są fryzury nieco szalone, postrzępione kosmyki, długa, nieraz asymetryczna grzywka sięgająca prawie do wysokości policzków. Jeśli któryś z panów woli klasykę i fryzury bardziej tradycyjne, niech po prostu obetnie włosy na krótko, ale... nie na bardzo krótko.

I jeszcze jedna ważna sprawa, którą warto wziąć pod uwagę, gdy chcemy wyglądać zadbanie Dobrze obcięte paznokcie zarówno u rąk, jak i u nóg, kiedy stopy są w pełni widoczne w sandałach lub gdy chodzimy boso, na pewno rzucą się w oczy. Jeśli mamy problemy ze skórą, należy zasięgnąć rady kosmetyczki lub nawet dermatologa.

Na zakończenie temat do przemyślenia, który ostatnio jest dość często poruszany. Czy golić ciało?

Około 20 procent panów twierdzi, że regularnie goli ciało. Poza twarzą najczęściej są to pachy i wcale nie wpływa to na postrzeganie ogolonych panów jako mniej męskich.

Część mężczyzn uważa, że brak lub mniej obfite owłosienie czyni ich bardziej atrakcyjnymi dla kobiet, druga część twierdzi, że umiarkowane owłosienie jest równie atrakcyjne. Rzecz gustu i wyboru.

Na pewno przeczą atrakcyjności zbyt krzaczaste brwi i włosy... wystające z nosa czy uszu.

Oczywiście, nasz wizerunek powinien odpowiadać przede wszystkim nam samym (dotyczy to tak samo pań, jak i panów), ale wiosna i lato sprawiają, że zaczyna nam wyjątkowo zależeć na pozytywnej ocenie płci przeciwnej.

A więc panowie – wygoda wygodą, ale liczy się także fantazja, oryginalność i własny niepowtarzalny styl, a często zmiana, nawet niewielka, może dobrze wpłynąć przede wszystkim na nasze samopoczucie.Oceń artykuł:
Kategorie: Golenie, Styl
Działy: Drogeria - Strefa męska,