źródło: Ricardo Verde Costa - Fotolia.com

Jak umiejętnie dobierać buty? Czym kierować się przy ich wyborze? Jakich połączeń unikać? Przeczytaj!

To jeden z największych grzechów przeciwko dobremu stylowi.

Buty odkryte należy łączyć z płóciennymi lub lnianymi spodniami, jest to więc styl nieformalny – do pracy dopuszczalny wyłącznie w kodzie wyjątkowo swobodnym. Ostatnio śledzący trendy panowie odważają się na japonki, ale raczej podczas wakacji. Nosi się je do lnianych ubrań i luźnych koszul (patrz celebryci na festiwalu w Międzyzdrojach).

Klasyczny fason męskich sandałów to te zapinane na rzepy (na wysokości palców i na kostce). Ma je w swojej ofercie wiele sklepów sportowych i obuwniczych.
Do pracy w upały (kod swobodny) można włożyć buty z lnu lub z materiałowymi oddychającymi wstawkami. Na wakacjach świetnie sprawdzają się klapki i espadryle (płócienne buty na sznurkowej podeszwie, pochodzące z Francji, noszone kiedyś przez chłopów i ludzi niezamożnych), które wróciły do łask i to w bardzo kolorowych wersjach.

Latem sprawdzają się też mokasyny (wzorowane na indiańskim pierwowzorze, wykonane są z miękkiej skóry, bez cholewek, niesznurowane i płaskie), mogą być noszone także bez skarpetek.

Tenisówki i trampki są co prawda z materiału, ale gumowa podeszwa powoduje większą potliwość stóp, nie należy więc nosić ich cały dzień. Ważne, aby latem skóra stóp miała zapewnioną wentylację.

Pamiętaj! Jeśli decydujesz się na odkryte obuwie, nieco wcześniej zadbaj o stopy! Ładnie obcięte paznokcie, niepopękana skóra na piętach i dobrze zestawione obuwie i spodnie (sandały i spodnie garniturowe – w żadnym wypadku!!!) to dopełnienie wizerunku eleganckiego mężczyzny na lato.
 

Oceń artykuł:
Kategorie: Styl
Działy: Drogeria - Strefa męska,