źródło: Fotoskat - Fotolia.com

Są zwolenniczki zarówno pończoch, jak i rajstop. Pończochy to doskonałe uzupełnienie stroju wieczorowego i intrygujący, zwłaszcza płeć męską, dodatek.

Ich uwodzicielski charakter podkreślają ciekawe manszety (najważniejsza część pończochy, utrzymująca ją na udzie), najczęściej podgumowane silikonową taśmą (tzw. pończochy samonośne znane dopiero od lat 60. XX wieku) lub paski do pończoch i podwiązki. Pończochy, podobnie jak rajstopy, poprawiają optycznie wygląd nogi, o ile oczywiście dobierzemy je właściwie.

Jeśli masz nogi szczupłe i zgrabne, możesz wybierać ze wszystkich trendów, jakie w tym sezonie proponują projektanci. Bardzo modne są misterne koronki i ażury widoczne zarówno na całej powierzchni, jak i np. z boku czy z tyłu nogi. Oczywiście połysk (hitem jest ten metaliczny) i wszelkiego rodzaju wzory panterkowe też świetnie zaprezentują się na nogach szczupłych. Właścicielki nieco masywniejszych łydek powinny wybrać pończochy matowe z niewielkim elementem ozdobnym, np. w okolicy kostki lub z boku łydki, nigdy z tyłu.

Panie o tęższych udach niech raczej wybiorą rajstopy, które te uda wyszczuplą, a nie pończochy, których manszety uciskać będą na górze, a niekiedy mogą się po prostu rolować.

  • Oczywiście rajstopy i pończochy to dodatek, a więc dobieramy je do kreacji. Jeśli sukienka jest mniej strojna, a nogi zgrabne, możemy przyciągnąć uwagę do dołu sylwetki przez wzór, kolor, połysk.
  • Decydując się na wzór czy ażur, pamiętajmy, że ten gęsty (np. kabaretki o małych oczkach) wyszczupla, w przeciwieństwie do dużych deseni.
  • Cienkie rajstopy w przydymionych kolorach (barwa ciała z lekkim połyskiem) bardzo dobrze komponują się z większością kreacji. Czarne i szare rajstopy wyszczuplają nogi, ale... tylko te kryjące! Cienkie podkreślają każdy ich mankament (siniak, fałdka). Tylko pięknie ukształtowane nogi wyglądają w nich dobrze.

Osoby odważniejsze mogą spróbować zestawiać wzory z wzorami, np. kwiaty z kwiatami, groszkami, łodygami, listkami, geometrią (coś w rodzaju dziecięcych wycinanek), a także zaszaleć z kolorem. Na pewno będą wyglądać w takich zestawach kobieco. I oczywiście kabaretki, które od wielu sezonów nie wychodzą z mody.

Pończochy noszone do zwiewnych sukienek albo spódnic, a także tych bardzo krótkich, ujawniają to, co pod spodem. Ważne, aby chcąc uwodzić i wyglądać seksy, nie przekroczyć granicy dobrego smaku.

 


 

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,