źródło: Ross Studio - Fotolia.com

Najsłynniejsi polscy pianiści i interpretatorzy muzyki Fryderyka Chopina na jednej, niezwykłej płycie! Dlaczego niezwykłej? Cały dochód z jej sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc japońskim dzieciom, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami z 11 marca br. Muzycy z całego świata pomagają Japończykom. Przeczytaj jak.

Pomysł Marii Jethon, dyrektora programowego III Programu Polskiego Radia, szybkiej produkcji płyty zjednoczył większość polskich mediów branżowych. W akcję sprzedaży płyty włączyła się również Polska Akcja Humanitarna, a wszystkie osoby, które pracowały nad jej powstaniem zrzekły się swoich honorariów. Krążek jest dostępny w większości polskich sklepów.

Muzycy z całego świata pomagają Japonii na różne sposoby. Znane gwiazdy muzyki popularnej stworzyły wyjątkową kompilację pod tytułem „Songs of Japan”. Na płycie znajdują się m.in. utwory U2, Eminema, Red Hot Chilii Peppers, Rihanny, Madonny. Kosztuje niecałe 10 dolarów - można ją kupić w większości internetowych serwisów zajmujących się sprzedażą muzyki.

W pomoc Japonii włączyli się również artyści jazzowi skupieni wokół wytwórni EMI. Doskonały instrumentalista Robert Glasper oferuje naukę gry na fortepianie via Skype. Świetna wokalistka Norah Jones i najsłynniejszy muzyk country Willie Nelson oferują na jednej z aukcji gitary opatrzone autografami. Generalnie na aukcji wystawionych zostanie 200 różnych przedmiotów. Całkowity dochód trafi do japońskiego Czerwonego Krzyża.

Przypominamy: w trzęsieniu ziemii i następującym po nim tsunami o niespotykanej sile, które nawiedziło Japonię na początku marca 2011 zginęło kilkanaście tysięcy ludzi. Znacznie, znacznie więcej ucierpiało tracąc w ciągu kilku chwil dorobek swojego życia.

Oceń artykuł:
Działy: Dobro czyń - Jak pomagać,