źródło: R.Spreng

Dzisiaj, kiedy podąża się za modą i najnowszymi trendami, mężczyźni również chcą być na czasie, nie tylko jeśli chodzi o ubiór, ale także fryzury. Odpowiednio dobrane strzyżenie oraz ciekawa stylizacja włosów jest dopełnieniem stylu.

Trendy w fryzjerstwie się zmieniają, fryzury męskie stają się odważniejsze i coraz bardziej dopracowane. Oryginalności szukają nie tylko młodzi mężczyźni, ale także dojrzali, którzy cenią sobie elegancję, wygodę i łatwość ułożenia odpowiedniej fryzury.
Nasze propozycje są proste w wykonaniu, nowoczesne, wpisują się w obecne trendy, a co najważniejsze, sprawdzą się w wielu okolicznościach.


Bazowe strzyżenie z krótkimi bokami, wyeksponowaną potylicą oraz nieproporcjonalnie dłuższymi włosami na czubku głowy, pozwala na dowolne eksperymentowanie z modelowaniem bez konieczności zagłębiania się w tajniki fryzjerstwa.


Zaproponowaną przez nas fryzurę można nosić na kilka sposobów. Fryzura ta może być układana na gładko, z grzywką zaczesaną do góry lub z przedziałkiem z boku głowy, można ją również stylizować na artystyczny nieład. Włosy zaczesane do tyłu układamy palcami, używając kosmetyków o matowym wykończeniu, takich jak pasta lub guma. Efekt końcowy utrwalamy lakierem lekko nabłyszczającym lub dodającym objętości.


FACET W STYLU RETRO

Pierwsza propozycja to elegancja w stylu amanta hollywoodzkiego starego kina. Kto nie pamięta Clarka Gable w „Przeminęło z wiatrem”? Również współczesne gwiazdy chętnie dają się tak czesać, na przykład Tom Cruise.

 

 

Włosy są krótkie, precyzyjnie ostrzyżone, góra i grzywka są znacznie dłuższe i starannie przeczesane na boki głowy z bocznym przedziałkiem. Taka fryzura doskonale sprawdza się zarówno do garnituru, jak i do ubrania sportowo-eleganckiego.

 

 

 

W zależności od kombinacji, zmienia charakter wizerunku danej stylizacji. Przy tym uczesaniu zalecamy używanie kosmetyków nabłyszczających i utrwalających.

zobacz galerię zdjęć męskich fryzur

 

Z GRZYWĄ NA CZOLE

Druga to fryzura z grzywką na czoło. To trend, który bardzo szybko odnalazł się na polskiej ulicy. Polecany na co dzień bądź na większe wyjścia.

 

Pozornie niedbała fryzura z grzywką zachodzącą na czoło, lekko zmierzwiona, wycieniowane pasma lub włosy proste, zaczesane na przód głowy.

 

Nawet precyzyjnie prostowane i stylizowane włosy mają wyglądać tak, jakby były przypadkowo zaczesane na czoło. Tutaj polecamy użycie past, gum i produktów unoszących i utrwalających. Ulubiona fryzura idola kobiet Roberta Pattinsona.

 

zobacz galerię zdjęć męskich fryzur

 

 

 


GRZECZNIEJSZY IROKEZ

Kolejna propozycja to nieco ujarzmiony i ugrzeczniony irokez, jego bardziej elegancka wersja. Boki fryzury są wycieniowane i krótkie, a długa grzywka zaczesana do tyłu od czoła aż do potylicy. Nawiązuje do legendarnego już uczesania Jamesa Deana.

 

 

Obecnie bardzo na czasie, co można zaobserwować zarówno na wybiegach, jak i u znanych nam gwiazd np.: Brada Pitta.

 

 

Fryzura bardzo dobrze kształtuje twarz, wydłużając ją. Efektowna, a zarazem prosta w wykonaniu, wymaga jedynie użycia żelu lub mocno utrwalającego lakieru.

 

 

 

 


PROSTA EKSTRAWAGANCJA

Nasza ostatnia propozycja to uczesanie nieco bardziej ekstrawaganckie, polecane dla mężczyzn chcących wyróżniać się z tłumu. Widziana u Colina Farrella i Leonardo DiCaprio.

Boki są krótkie, a długa grzywka lekko potapirowana i zaczesana na bok. Polecana na imprezy, prosta i jednocześnie oryginalna.

Do takiej stylizacji zalecamy użycie kosmetyków dodających objętości, unoszących włosy u nasady oraz mocno utrwalających efekt końcowy.

zobacz galerię zdjęć męskich fryzur

 


Do wszystkich czterech stylizacji elementem wyjściowym było klasyczne strzyżenie męskie: krótki tył i boki ze znacznie dłuższą grzywką. Jak widać, taka fryzura daje duże możliwości stylizacyjne, którą łatwo i szybko możemy wykonać w domu.

Pamiętajmy, że odpowiednia fryzura i zadbane włosy są nieodzownym elementem dobrego wyglądu, a dobre i precyzyjne strzyżenie ułatwi układanie włosów samodzielnie, przy użyciu niewielkiej ilości kosmetyków i niewielkim nakładem czasu i pracy.

 

Model: Łukasz Wiewiórski

Stylizacja włosów: Matylda Wałęsa

Stylizacja/produkcja sesji : Ania Pankiewicz, Basia Romanowska, www.fashionfreak.pl

Lokalizacja sesji : "Urban Studio"

Fotograf : Rafał Spreng , www.rafalspreng.pl

Oceń artykuł:
Kategorie: Fryzjer, Stylizacja włosów, Włosy, Stylista, Stylizacja włosów, Strzyżenie
Działy: Drogeria - Strefa męska, Drogeria - Włosy,