źródło: dpaint - Fotolia.com

Biżuteria powinna nadawać charakter kreacji, eksponować kobiecość, podkreślać styl. Co zatem wybrać do sylwestrowej sukienki? Przeczytaj!

W zależności od tego, gdzie zamierzamy spędzić sylwestrowy wieczór, naszą kreację powinna uatrakcyjniać odpowiednio dobrana biżuteria.


Na wielki bal i do długiej sukni najlepiej pasują ozdoby ze szlachetnych kruszców i kamieni. W tym sezonie królują: złoto w połączeniu z kamieniami szlachetnymi, kryształy i perły. Jeśli suknia ma duży dekolt lub odkryte ramiona, świetnie wyglądać będzie większy naszyjnik i wiszące kolczyki. Do łask powróciły także wszelkiego rodzaju broszki (głównie motywy kwiatowe) i duże pierścionki. Pamiętać należy o podstawowej zasadzie. Im bardziej strojna suknia, tym mniej strojna biżuteria – i odwrotnie. Nie można też przesadzać z jej ilością. Biżuteria przyciąga bardzo uwagę, dlatego eksponujemy dzięki niej to, co w nas atrakcyjne: ręce – bransoletki, pierścionki; szyja – naszyjnik; uszy – kolczyki; włosy – diademy i ozdobne spinki.


Innej oprawy wymaga przyjęcie w restauracji. Tam na pewno biżuteria powinna być skromniejsza. Jeśli lubimy większe formy, niech będzie to jeden oryginalny element. Do klubu czy na imprezę w domu świetnie nadaje się bardzo ostatnio modna biżuteria etno, a nawet zwykłe kawałki szkła oprawione w srebro czy inny metal.


W tym sezonie wielu projektantów wykorzystuje w biżuterii motyw gwiazdki. Modne są również: cekiny, koronki, błyszczące groszki na przezroczystych tkaninach. Ponieważ królować będą fryzury à la lata sześćdziesiąte, zaczesane do góry lub wysoko upięte koki, możemy wykorzystać ozdobne grzebyki czy spinki.
Całość kreacji to oczywiście i pozostałe dodatki: torebki, buty, szale, rękawiczki. Wybór należy do nas. Ważne, abyśmy czuły się w naszych kreacjach piękne i niepowtarzalne, ale nie przebrane za kogoś innego, a wtedy na pewno wieczór będzie udany.


 

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista, Biżuteria
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,