źródło: Agnieszka Furtak

Celem kobiety dramatycznej jest przede wszystkim zwracać na siebie uwagę. Nigdy jej przysłowiowe „wejście” nie pozostanie niezauważone.

Jest bardzo śmiała, niekiedy szczera do bólu i wzbudza zawsze zainteresowanie odważnymi rozwiązaniami. Nie boi się przesady. To, co inni noszą na specjalne okazje, ona będzie nosić na co dzień.

Najwcześniej ze wszystkich tworzy swój styl. Nie interesuje jej, że inni mogą wytykać ją palcami. Zainteresowanie jest jej potrzebne jak powietrze, a silna osobowość pozwala przeciwstawić się ogółowi rówieśników czy rodzicom, którzy uważają stroje dramatycznej nastolatki za zwariowane i niestosowne dla młodego wieku.

Dziewczyna w stylu dramatycznym ma swoje zdanie, chce i potrafi błyszczeć. Ciężka biżuteria, rzucające się w oczy detale, mocny makijaż, dopracowana fryzura, manicure często wręcz drapieżny, to elementy stylu dramatycznego.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


W jej szafie znaleźć możemy stroje odważne, wręcz teatralne kreacje w oryginalne wzory, szyfony, kaszmiry, jedwabie, ekstrawaganckie wzory pończoch, kapelusze, wyrafinowaną bieliznę, najmodniejsze, często przerysowane buty. Jeśli znajdzie się tam np. garnitur, to będzie miał przynajmniej zwariowane guziki, a z jedwabnego szala zostanie zrobiony ciekawy pasek.


Żadna kobieta nie potrafi się ubrać tak samo dobrze na wszystkie okazje i każda ma swoje słabe strony.
Kobieta dramatyczna największy problem ma z ubraniem się np. na wycieczkę. Marsz po górach to raczej nie jej „bajka”, a kiedy namówiona przez znajomych wyruszy na szlak, będzie wzbudzać często uśmiechy politowania i komentarze. Zwariowała -w takich butach!Po co jej te kolczyki! Ale się wymalowała!


Zwykle zresztą to jej zetknięcie z górską przygodą jest, jak to się mówi, podwójne, czyli pierwsze i ostatnie. Niezbyt dobrze wygląda się, kiedy pot ścieka po umalowanej twarzy. Tłem kobiety dramatycznej jest zwykle miasto, a jeśli wakacje, to na pewno nie mała leśniczówka, lecz znany kurort z promenadą, na której można prezentować kolejne kreacje.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ


Czasem, kiedy kobieta dramatyczna jest znaną osobą, a wiele z nich to gwiazdy kina, estrady, osoby publiczne, tęskni do cichego życia, gdzieś z dala od ludzi, ale tak naprawdę potrafi się obejść bez nich i bez zgiełku miasta tylko przez krótki czas.


Dobrze ubrana kobieta dramatyczna zapiera dech i budzi zazdrość innych kobiet. Jej żywiołem są seksowne, robiące wrażenie i wytworne kreacje w czerni lub odważnych kolorach .Wie doskonale, jak się zaprezentować i wywołać choć małą sensację, a jej stroje i dodatki będą zawsze oryginalne i efektowne.
Źle ubrana kobieta dramatyczna wyglądać może zbyt wyzywająco albo nieco tandetnie, mimo że w szafie tych pań niewiele jest tzw. tragicznych pomyłek.

Jakich rad można udzielić kobiecie dramatycznej?

  • Nie przesadzaj z ilością dodatków.
  • Zadbaj o ich jakość, a nie tylko oryginalność.
  • Pamiętaj, że zbyt mocny makijaż postarza, szczególnie w świetle dziennym.
  • W pracy nieco tonuj swoją osobowość i choć trochę spróbuj przystosować się do otoczenia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

zdjęcia- Agnieszka Furtak
stylizacja- Barbara Zytka
fryzury Iwona Majka
makijaż Barbara Adamus

modelka: Martyna Ciapa
stroje wypożyczył Butik Vintage FASHIONFREAK Piotrkowska 61

Oceń artykuł:
Kategorie: Strój, Stylista
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,