źródło: Modesta

Większość kobiet uważa, że styl klasyczny to spokojna, ponadczasowa elegancja. Elegancja tak, ale na pewno nie do końca spokojna i nie jest też ponadczasowa.

Prostota, ale jednocześnie perfekcyjna dbałość o detale i umiejętność budowania kreacji z poszczególnych elementów.

Kobiety klasyczne interesują się modą, wprowadzają zatem elementy z nowych trendów do swojego wizerunku. Jeśli modna jest asymetria we fryzurach, kobieta klasyczna zastosuje ją w swoim uczesaniu; jeśli francuski manikiur, wypróbuje go na pewno. Nigdy jednak w jej wyglądzie nie doszukamy się szczegółów modnych, ale przerysowanych, np. bardzo wysokich koturnów czy ogromnych kół w uszach. Może stąd wzięło się określenie jej stylu jako spokojnej elegancji.Dla kobiety klasycznej najważniejsze jest praca zawodowa i sukcesy właśnie tam odnoszone. Dlatego też kojarzymy ją głównie z postacią bizneswoman, która musi nienagannie wyglądać w pracy na co dzień, ale także podczas weekendu prezentować się tak, by można było zauważyć jej klasę. Nie ma więc tu miejsca na podróbki. Ważna jest jakość tkanin, skóry, kosmetyków czy perfum. Nienaganna fryzura, makijaż zawsze, choć niezbyt mocny, zadbane ręce, umalowane paznokcie, oryginalna biżuteria w niewielkich ilościach, to nieodłączne atrybuty klasycznego wyglądu.

Ważna jest także jakość tego, co pod spodem – bielizna często jedwabna, a w nocy także jedwabna koszulka, piżama i szlafrok.

W szafie kobiety klasycznej znaleźć możemy głównie:

  • kostiumy,
  • garnitury,
  • sukienki wizytowe,
  • jeśli swetry, to bardzo dobre gatunkowo z wysokiej klasy dzianin,
  • raczej płaszcze niż kurtki i wiele dodatków: paski, kapelusze, jedwabne chusty, szale, dużo torebek i butów.

Ta szafa nie pęka w szwach. Natomiast to wszystko, co w niej wisi, jest w bardzo dobrym gatunku.
Styl klasyczny wymaga sporych nakładów finansowych, ale przede wszystkim to umiejętność budowania kreacji z detali i specyficzne podejście do zakupów. Jego wyznawczyni, jeśli nie ma ogromnych możliwości finansowych, bardzo dokładnie planuje zakupy, nie kupując piątego sweterka, ale konsekwentnie dążąc do zakupu na przykład upatrzonego płaszcza.

O kobiecie klasycznej można powiedzieć, że zawsze wygląda dobrze, ten styl bowiem zobowiązuje. Czasem tylko jest ubrana zbyt elegancko w stosunku do innych na daną okazję. Na grillu u przyjaciół w ogródku jej lniany jasny kostium będzie odcinał się zdecydowanie od T-shirtów i dżinsów reszty gości. Jej nienaganna elegancja może być poczytana przez złośliwe osoby za chęć wywyższenia się. Kobieta klasyczna nic sobie z tego jednak nie robi, traktuje bowiem garderobę jak inwestycję, a nie jak skarbnicę pamiątek.Rady: Nie ubieraj się tak, aby całkowicie usunąć w cień gospodarzy przyjęcia. Pamiętaj, że Twoje dążenie do doskonałości może być dla innych nieco męczące, nie krytykuj więc innych i uważaj też z dobrymi radami.

Podczas weekendu i podróży noś dobre dzianiny, one także mogą wyglądać elegancko, a są nieco bardziej na luzie. Nie przejmuj się uwagami typu „ale się wystroiłaś”, przecież umiejętnie dobrana garderoba to inwestycja, oryginalność to zaleta, a przez swój zadbany wygląd uczysz innych dobrego smaku, umiłowania piękna i harmonii.

Rady dla „kameleonów”: Jeśli podoba Ci się styl klasyczny, ale lubisz się zmieniać, wprowadź go w pracy i przy bardziej oficjalnych okazjach, podczas dni wolnych wybieraj styl romantyczny czy sportowy.

 

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista, Moda
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,