źródło: Phase4Photography - Fotolia.com

Większość kobiet uważa, że styl klasyczny,– to spokojna, ponadczasowa elegancja. Elegancja tak, ale na pewno nie do końca spokojna i nie ponadczasowa.

Kobiety klasyczne, podobnie jak sportowe, cenią sobie prostotę. Mówi się o nich, że są tak ewidentnie typowe, że zawsze widać je w tłumie. Przy prostym w kroju kostiumie wszystkie dodatki - guziki, buty, torebka, kapelusz, okulary przeciwsłoneczne muszą być idealnie dobrane i zgodne z modą. Na tym polega tajemnica stylu klasycznego. Prostota, ale jednocześnie perfekcyjna dbałość o detale i umiejętność budowania kreacji z poszczególnych elementów.

 

 

Kobiety klasyczne interesują się modą, wprowadzają zatem elementy z nowych trendów do swojego wizerunku. Jeśli modna jest asymetria we fryzurach, kobieta klasyczna zastosuje ją w swoim uczesaniu; jeśli francuski manicure, wypróbuje go na pewno. Nigdy jednak w jej wyglądzie nie doszukamy się szczegółów modnych, ale przerysowanych, np. bardzo wysokich koturnów czy ogromnych kół w uszach. Może stąd wzięło się określenie jej stylu jako spokojnej elegancji.

 

 

 


Dla kobiety klasycznej najważniejsze jest praca zawodowa i sukcesy odnoszone właśnie na tym polu. Dlatego też kojarzymy ją głównie z postacią bizneswoman, która musi nienagannie wyglądać w pracy na co dzień, ale także podczas weekendu musi prezentować się tak, by można było zauważyć jej klasę. Nie ma więc tu miejsca na tzw. podróbki. Ważna jest jakość tkanin, skóry, kosmetyków czy perfum. Nienaganna fryzura, makijaż zawsze, choć niezbyt mocny, zadbane ręce, umalowane paznokcie, oryginalna biżuteria w niewielkich ilościach, to nieodłączne atrybuty klasycznego wyglądy.
Ważna jest także jakość tego, co pod spodem – bielizna często jedwabna, a w nocy także jedwabna koszulka, piżama i szlafrok.

 

 

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,