źródło: Agnieszka Furtak

Tradycjonalistka makijaż stosuje na specjalne okazje i do pracy, jeśli musi. Nigdy nie będzie on jednak odważny czy przerysowany. Strojem, makijażem, zadbaniem podkreśla rangę imprezy. Nawet na imieniny u cioci ubierze się w sukienkę, a nie codzienny sweterek.

Główne różnice:

tradycjonalistka:      
– cechuje ją prostota i skromność
– wybiera rzeczy ponadczasowe nie kierując się modą
– starannie ubiera się na uroczystości
– maluje się tylko na większe okazje
– biżuteria ma dla niej wartość sentymentalną
– fryzurę zmienia bardzo rzadko


kobieta klasyczna:

– cechuje ją prostota i wyrafinowanie w doborze dodatków
– moda stanowi dla niej ważną inspirację
– starannie ubiera się zawsze, nawet gdy jest sama w domu
– delikatnie maluje się codziennie
– biżuteria jest ważnym dodatkiem, musi być oryginalna
– fryzurę zmienia dość często, czerpiąc inspirację z aktualnych trendów

Tradycjonalistka lubi spokojne kolory. Fason szarego płaszczyka jest prosty a jednocześnie modny. Dwurzędowe zapięcie dobre dla szczuplej sylwetki. Całość ożywiają rajstopy w kolorze wina , golf w przypudrowanym różu i buty na niewielkim obcasie.

Kobieta w stylu tradycyjnym przede wszystkim nie lubi zmian. Ceni skromność i prostotę, nie lubi tzw. wejść, eksponowanych stanowisk czy grania pierwszych ról podczas spotkań towarzyskich. Chce się podobać, ale o wiele większą przyjemność sprawi jej delikatne zauważenie nowych elementów jej garderoby, niż głośny komplement.

Najważniejsza jest dla niej rodzina i to nie tylko ta najbliższa, ale także przyjaciele i znajomi, o których dba i pamięta. Czasem zaskoczy nas dzwoniąc z życzeniami w dzień urodzin, czy wcale nieokrągłej rocznicy. Lubimy bywać u tradycjonalistki. Ciepło, atmosfera życzliwości, gościnność to cechy, które charakteryzują jej dom. Często robi coś dla innych, zapominając o sobie. Nie zależy to wcale od wieku.

Na specjalne okazje mała czarna o bardzo prostym fasonie . Aby trochę uatrakcyjnić wizerunek tradycjonalistki niekonwencjonalny kolor rajstop i butów a także stara „babcina” broszka.

Młoda tradycjonalistka lepiej od swoich koleżanek gotuje, potrafi upiec ciasto na imprezę klasową, a nieco starsza skupia u siebie często całą rodzinę, a nawet przyjaciół swoich dzieci. W związku z tym, że pieniądze woli wydać na osoby bliskie i nie przywiązuje wagi do mody, kupuje rzeczy dobre gatunkowo, które mogą jej służyć dłużej. Fryzurę modyfikuje rzadko i w niewielkim stopniu. Często całe lata nie zmienia nawet długości włosów czy ich koloru. Preferuje farby naturalne, ale jeśli przywiąże się do jednej barwy, namawianie jej na jakieś nowinki nie zda się na nic.

Makijaż stosuje na specjalne okazje i do pracy, jeśli musi. Nigdy nie będzie on jednak odważny czy przerysowany. Strojem, makijażem, zadbaniem podkreśla rangę imprezy. Nawet na imieniny u cioci ubierze się w sukienkę, a nie codzienny sweterek.

Biżuterię lubi i nosi ze względów sentymentalnych. Idąc do babci, przypnie broszkę, którą od niej dostała. Nie rozstaje się z pierścionkiem od swojego ukochanego. Ozdoby często przechowuje w specjalnym pudełeczku (też prezent) i dokładnie wie, co od kogo i kiedy dostała. Założy nawet zrobiony przez dziecko wisiorek, aby sprawić mu przyjemność.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

W szafie kobiety tradycyjnej nie znajdziemy niczego krzykliwego. Będą to spódnice, swetry, sukienki, kamizelki, często rzeczy zrobione na drutach lub szydełku. Jeśli żakiet, to o ponadczasowym kroju (à propos, ponadczasowe nie znaczy wieczne), wszystko raczej w spokojnych kolorach, buty czółenka, na niewielkim obcasie, bielizna dzienna i nocna w tradycyjnych kolorach i wzorach. Kobieta tradycyjna nigdy nie będzie wyróżniać się z tłumu, ponieważ zdecydowanie tego nie lubi.

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista, Biżuteria, Moda, Strój, Buty, Torebka
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,