źródło: konradbak - Fotolia.com

Ubiór przemawia swoim językiem. Pomaga wyrobić opinię na temat innych, często wskazuje, jakie mają przyzwyczajenia i zainteresowania. Postaraj się, by twój strój pomagał ci w osiąganiu celów osobistych i zawodowych. Pamiętaj, że zgłębiając sekrety dobrego wyglądu i poznając siebie, przekazujesz jaka naprawdę jesteś.

 Wskocz w kolor

  • Zabawa kolorem uatrakcyjnia nasz wygląd. Wprowadzenie barwy, której dotąd nie nosiłaś wzbudzi na pewno zainteresowanie i spowoduje, że poczujesz przypływ nowej energii. Wybieraj kolory oryginalne, słoneczne, żywiołowe niezależnie od pory roku, choćby tylko w dodatkach. Możesz połączyć je z tymi grzecznymi i neutralnymi.
  • Kolorem możesz wymodelować sylwetkę. Jeśli ciemną sukienkę zepniesz jasnym paskiem, lub odwrotnie, podkreślisz talię. W zależności od tego, która część sylwetki jest twoim atutem, tę lepszą podkreśl kolorem. Czarny „gorszy dół” przejdzie niezauważony, jeśli włożysz kolorową, jasną lub wzorzystą koszulę, kurtkę czy top.
  • Kolory ciemne wyszczuplają i wydłużają. Podwyższysz sylwetkę, wkładając ciemniejszy odcień tego samego koloru na dole, jaśniejszy na górze.
  • Do przymierzalni weź cztery bluzki w różnych kolorach. Zobacz, w którym twoja twarz wygląda najbardziej świeżo. Jeśli któryś kolor podkreśli zmęczenie (np. cienie pod oczami), to znak, że to barwa nie z twojej palety.

Fryzura

  • Nie kieruj się kaprysem przy wyborze fryzury. Warto stworzyć swój rozpoznawalny styl, np. krótka ciemna fryzurka lub długie blond włosy. Jeśli nudzi ci się ta sama fryzura, wprowadź modyfikacje np. zmianę miejsca przedziałka, grzywkę, asymetrię.
  • Jeśli chcesz całkowicie zmienić kolor, spróbuj przymierzyć perukę w wybranym kolorze, przyłożyć do twarzy tkaninę w barwie, którą wybrałaś, użyć szamponu koloryzującego, a nie farby. Uchroni cię to może przed niepotrzebnym stresem, jeśli nowy kolor okaże się nietrafiony.
  • Nie susz włosów suszarką do końca. Lepiej ułożą się, jeśli pozostaną minimalnie wilgotne i doschną same.

Sylwetka

  • Ubieraj się tak, by nadać sylwetce harmonijny wygląd. Najbardziej atrakcyjna w sylwetce jest symetria. Dobierając stroje, staraj się uzyskać kształt klepsydry. To najbardziej pożądana sylwetka kobieca (równy obwód ramion i bioder oraz wyraźnie zaznaczona talia). Jeśli zatem jesteś szersza w biodrach, wprowadzaj na dole sylwetki ciemniejsze barwy i pionowe linie (szwy, linie guzików czy pionowe cięcia), na górze odwrotnie – jaśniejsze kolory i poziome linie np. szersze klapki, płytkie dekolty czy rękawy typu bufki. Aby twoja sylwetka nabrała kształtu klepsydry, niektóre części sylwetki powinnaś wyszczuplić, inne zaś optycznie poszerzyć.
  • Wybieraj odpowiednią bieliznę. Dobrany biustonosz podkreśla kształt piersi, nie spłaszcza ich, nie powoduje, że na plecach i pod pachami tworzą się fałdy. Odpowiednie majteczki nie eksponują fałd i Nie każdy fason jest dla ciebie. Spróbuj „zrobić użytek” z najlepszych części swojego ciała eksponując je: Wybieraj odpowiednie kroje i materiały. Tkaniny miękkie opływają ciało, tworząc linie pionowe, a więc wyszczuplają sylwetkę, tkaniny sztywniejsze, ciężkie i błyszczące skupiają uwagę na poziomych liniach, sylwetka więc staje się bardziej masywna.
  • Jeśli coś jest modne nie znaczy, że pasuje do ciebie.

 

Oceń artykuł:
Kategorie: Stylista
Działy: Świat pomysłów - Akcesoria, moda, styl,