Kastracja

Data publikacji: 25-08-2010

Mam 2,5 rocznego teriera westa. Nie był dopuszczony i nie będzie. Myśleliśmy o kastracji, ale jakoś nie było okazji. Niedawno wykryto, że nie zstąpiło mu jądro. Czy przy takim problemie kastracja jest konieczna? Jego reakcje na suki są bardzo żywiołowe.

W przypadku niezstąpienia jądra kastracja jest niezbędna. Jądro znajdujące się poza moszną w brzuchu czy pachwinie podlega działaniu innej temperatury, a to może w przyszłości skutkować nowotworzeniem takiego jądra. Dlatego ważne jest odnalezienie jądra i usunięcie go. Zresztą kastracja psa jest zalecanym zabiegiem na całym świecie, ogranicza bowiem niechciane ciąże i bezdomność zwierząt, hamuje pobudliwość i agresję psa. Zwierzę nie podchodzi do płciowości jak człowiek, nie zdaje sobie sprawy z posiadania (lub nie) jąder, więc nie należy tym się martwić.

 

Agnieszka i Krzysztof Gerlak

Weterynarz

Agnieszka i Krzysztof Gerlak

Lekarze weterynarii. Małżeństwo, które kocha zwierzęta, szczególnie psy i koty. Dla nas piszą o wszystkim, co każdy właściciel czworonoga wiedzieć powinien. Prywatnie właściciele kundelka o imieniu Kola.

rozwiń opis