NUROFEN,kapsułki miękkie, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg,przód
NUROFEN,kapsułki miękkie, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg,przód

NUROFEN Express Feminakapsułki miękkie, przeciwbólowe i przeciwzapalne, Ibuprofenum 200 mg
10 szt., nr kat. 158476

NIEDOSTĘPNY ONLINE

Nurofen Express Femina - miękkie kapsułki przeciwbólowe i przeciwzapalne - 200 mg - 10 szt.  • Niezbędny w domowej apteczce - popularny lek radzący sobie z różnymi rodzajami bólu, do szerokiego zastosowania. • Przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwgorączkowy - stosowany w celu zmiany odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę. • Łagodzi ból - przyniesie ulgę w bólu głowy, bólu zęba, bolesnego miesiączkowania, gorączki i bólu związanego z przeziębieniem. • Do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci (o masie ciała od 20kg, od 6 lat) - uniwersalny lek dla rodziny.  • Zawiera ibuprofen - znany i szeroko stosowany, ceniony za szybkie i precyzyjne działanie, którego efekt jest odczuwalny w krótkim czasie po użyciu.  Nurofen Express Femina 200 mg to lek niezbędny w domowej apteczce, uwalniający szybki od bólu różnego pochodzenia.  Popularny środek przeciwbólowy na bazie Ibuprofenu pozwala pozbyć się dolegliwości takich jak bolesne miesiączkowanie, ból głowy, ból zęba czy przeziębienie. Służy do krótkoterminowego, objawowego leczenia łagodnego lub umiarkowanego bólu.  Płynna formuła wewnątrz kapsułek jest lepiej wchłaniana przez organizm umożliwiając szybsze działanie i zapewnienie ulgi. Nadaje się do stosowania przez młodzież, dorosłych, osoby starsze i dzieci (powyżej 6 roku życia i masie ciała większej niż 20 kg). Lek wydawany bez recepty.  Przed zastosowaniem zapoznaj się z treścią ulotki i stosuj się do zaleceń na opakowaniu.

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu. Pozostałe składniki to: Makrogol 600 Potasu wodorotlenek (min. 85 % sumy zasad, w przeliczeniu na KOH) Woda oczyszczona.

PRZYGOTOWANIE I STOSOWANIE

Dorośli i młodzież o masie ciała około 40 kg:  Dawka początkowa: przyjąć 1 lub 2 kapsułki (200 mg lub 400 mg ibuprofenu) z wodą. Następnie, w razie potrzeby, dodatkowo 1 lub 2 kapsułki (200 mg do 400 mg ibuprofenu), jednak nie należy przekraczać całkowitej dawki 6 kapsułek w ciągu 24 godzin. Po zastosowaniu dawki 200 mg, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 4 godzin, po zastosowaniu dawki 400 mg, następną dawkę należy przyjąć nie wcześniej niż po upływie 6 godzin.  Dzieci o masie ciała od 20 kg (około 6 lat) do 39 kg:  Lek Nurofen Express Femina powinień być stosowany wyłącznie u dzieci o masie ciała wynoszącej co najmniej 20 kg. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na od 3 do 4 dawki pojedyncze. Przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami nie powinna być krótsza niż 6 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej dawki dobowej. W ciągu 24 godzin nie należy przekraczać dawki całkowitej 30 mg ibuprofenu/kg mc.  Sposób podania:  Do krótkotrwałego, doustnego stosowania. Nie rozgryzać.  Jeśli pacjent uważa, że działanie tego leku jest za mocne lub za słabe, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

OSTRZEŻENIA DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

ADRES PRODUCENTA / DYSTRYBUTORA

Reckitt Benckiser (Poland) S.A., 05-100, Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Okunin 1, Tel. +48 22 76 59 500.

Kod EAN
5 909990 790098

Więcej z tej linii

Więcej od NUROFEN

Więcej z kategorii