Czerwiec – owoc miesiąca: truskawki

31.05.2022

Niezaprzeczalnie latem królują truskawki. Choć sezon na nie trwa krótko, to warto po nie sięgać jak najczęściej. Owoce te korzystnie wpływają na zdrowie i urodę oraz są nieocenionym źródłem wielu witamin i minerałów.

Właściwości truskawki

Truskawki są bardzo bogatym źródłem witaminy C oraz innych silnych antyoksydantów działających przeciwzapalnie.

Dobrze wiedzieć

Jeśli zamierzacie przechowywać truskawki dłużej niż kilka godzin, schowajcie je do lodówki i umyjcie dopiero tuż przed podaniem. Owoce te łatwo chłoną wodę, dlatego, jeśli umyjecie je zbyt wcześnie, szybciej się zepsują.

Pomysł na sezonową przekąskę!

Czy Twoje dziecko lubi żelki?  Jeśli tak, to przygotujcie razem przepyszne i zdrowe słodycze. Wypróbujcie przepis przygotowany razem z dietetyczką Anetą Łańcuchowską na domowe żelki truskawkowe.

Zdjęcie

POBIERZ: Przepis domowe żelki truskawkowe

Pochwalcie się efektami Waszych kulinarnych poczynań na naszej grupie Rodzice, Rossnę! na FB

W czerwcu oprócz truskawek warto również sięgnąć po:

Owoce: agrest, wiśnie

Warzywa: botwinka, cebula dymka, cukinia, groszek cukrowy, groszek zielony, młoda kapusta, natka pietruszki, por, rukola, rzodkiewka, sałata, szczypiorek, szparagi, szpinak

Więcej, o sezonowym odżywianiu dzieci, przeczytasz w >>Sezonowa dieta dziecka <<

 

Więcej dla Ciebie i Twojego dziecka

Odwiedź kanał Czyściochowo na YouTube i Spotify – bajki oraz piosenki z bohaterami Czyściochowa sprawią, że szczotkowanie zębów będzie kojarzone z przyjemnością, a mycie dłoni stanie się nieodłącznym elementem wizyty w toalecie! Tutaj nauka zdrowych nawyków higienicznych łączy się z zabawą.

Odwiedzam

Dołącz do grupy Rodzice, Rossnę! na Facebooku! – to przestrzeń do rozmów, wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wskazówkami dotyczącymi wychowania.

Dołączam

Posłuchaj podcastu Rodzice, Rossnę! lub zobacz Poradnik rodzica na YouTube – specjaliści w łatwy i przystępny sposób wyjaśniają to, co może wydawać się skomplikowane, podpowiadają rozwiązania oraz weryfikują powszechnie panujące przekonania dotyczące zdrowia, higieny i rodzicielstwa.

Słucham podcastu

Oglądam poradnik

Krok 1 z 3

Aplikacja jest dostępna dla telefonów z systemem Android od wersji 6.0 lub iOS od wersji 12.0.

Google PlayApp StoreAppGallery