Pomóż bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę

02.10.2022
To już 15, jubileuszowa, edycja akcji Wielcy Małym. Znani artyści po raz kolejny jednoczą się w pomocy bezdomnym czworonogom. Możesz pomóc razem z nimi, kupując charytatywny kalendarz dostępny tylko w Rossmannie.

Pomoc najmniejszym

Akcja Wielcy Małym niesie pomoc potrzebującym zwierzętom i opiekującym się nimi schroniskom. Jej celem jest przede wszystkim popularyzacja adopcji zwierząt pozostających w schroniskach i domach tymczasowych. W ramach projektu co roku wybrane placówki w Polsce otrzymują pomoc w postaci karmy, leków czy zabiegów weterynaryjnych.

Społeczną akcję zainicjowali przed piętnastoma laty Beata Pawelczyk-Błasiak i Piotr Piasecki. Głównym beneficjentem akcji jest Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!, która przekazuje zebrane środki placówkom objętym wsparciem. W tym jubileuszowym roku pomoc otrzyma ponad 1700 psów, 800 kotów i 100 innych zwierząt (w tym koni i zwierząt gospodarskich).

Zdjęcie

Znani i lubiani w obiektywie

Od wielu lat akcję wspierają znani przedstawiciele świata sztuki i kultury, pozując wraz z czekającymi na adopcję czworonożnymi mieszkańcami schronisk do charytatywnego kalendarza ściennego. W październiku, tylko w drogeriach Rossmann, możesz kupić kalendarz na 2023 w specjalnej wersji nabiurkowej. Zapozowali do niego m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska z Igą ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim, Szymon Majewski z Ciastkiem ze Schroniska w Korabiewicach Viva! i Janusz Chabior z Korą i Korkiem ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach.

Zdjęcie

Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy przekażemy za pośrednictwem Fundacji VIVA! schroniskom dla bezdomnych zwierząt w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Głownie, Rawie Mazowieckiej, Gliwicach, Korabiewicach, Kruszewie i Skierniewicach.

Kategorie