Serum – jakie wybrać dla Twojego typu skóry?

30.12.2022

Materiał pochodzi od marki L'Oréal Polska.

Serum to absolutny must have w codziennej pielęgnacji. Jego siła tkwi w formule bogatej w składniki aktywne – to dzięki niej użycie serum powoduje tak spektakularne efekty. Nowoczesne, lekkie konsystencje sprawiają, że sera szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustych warstw na skórze, dzięki czemu świetnie sprawdzają się również pod makijaż.

Najlepsze efekty pielęgnacyjne zobaczysz, dobierając produkt oparty o składniki aktywne dopasowane do potrzeb Twojej skóry.

Sprawdziliśmy, które produkty najlepiej sprawdzają się przy czterech najczęstszych typach skóry.

Anty-aging, czyli pierwsze lub kolejne widoczne zmarszczki oraz utrata jędrności skóry. Taki typ potrzebuje koncentratu składników aktywnych o potwierdzonym działaniu naukowym. Do najskuteczniejszych substancji do walki z oznakami starzenia zaliczamy retinol. Składnik ten w wysokim stężeniu daje naprawdę spektakularne efekty. W serum Revitalift Laser Pure Retinol znajduje się aż 0,2% czystego retinolu oraz innych składników, skutecznych w walce z oznakami starzenia, takich jak kwas hialuronowy. Ten miks sprawia, że od pierwszego użycia skóra jest głęboko nawilżona, a po 4 miesiącach zmarszczki są widocznie zredukowane. Innym produktem bazującym na kwasie hialuronowym, który świetnie sprawdzi się na początku walki z oznakami starzenia jest Revitalift Filler - serum wygładzające do twarzy z 1,5% czystego kwasu hialuronowego. Godnym uwagi produktem jest również nowy na rynku Serum Age Perfect Cell Renew Midnight. Wspomniane serum zostało wzbogacone o kompleks antyoksydantów: neohesperydynę i witaminę E, które w ciągu dnia pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami, a w nocy wspierają jej procesy regeneracyjne.

 

Skóra matowa/przebarwiona – nic nie działa na tego typu skórę równie dobrze, jak wysokoskoncentrowana witamina C. Wszystkie badania naukowe i codzienna obserwacja potwierdzają zbawienny wpływ witaminy C na cerę – wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień to dopiero początek. Jednym z ciekawszych produktów na rynku z witaminą C jest serum od Garnier z 3,5% stężeniem tego składnika. Testy kliniczne przeprowadzone na 74 ochotnikach pokazały, że po 8 tygodniach regularnego stosowania produktu, przebarwienia zmniejszyły się o średnio 43%. 

PRODUKTY

Skóra problematyczna – trądzik, niedoskonałości? Kto z nas tego nie zna. Remedium na wszystkie tego typu problemy to oczywiście kwasy oraz aktywny węgiel. Oba składniki najlepiej działają w połączeniu – kwasy rozpuszczają zalegające w porach skóry zanieczyszczenia, a węgiel je absorbuje i usuwa. Co ciekawe teraz nie musicie kupować kosmetyków z tymi składnikami oddzielnie, bo Garnier postanowił je połączyć, dzięki czemu mamy dostępną na rynku formułę 4% kwasów AHA, BHA i aktywnego węgla. 

 

Skóra odwodniona i wrażliwa – jeśli Twoim problem są przesuszenia i uczucie ściągnięcia skóry, warto zwrócić uwagę na takie składniki aktywne jak wspomniany wcześniej kwas hialuronowy, aloes, witamina b3 i prowitamina b5. Pierwszy oraz drugi odpowiada za nawilżenie skóry również na głębokich warstwach, pozostałe odżywiają ją redukując uczucie ściągnięcia i zostawiają skórę miękką i ukojoną. Kombinację kwasu hialuronowego oraz witamin znajdziecie w produkcie Mixa. To serum to must dla osób ze skórą mocno przesuszoną. Dla osób z mniejszym problemem skóry wrażliwej świetnie sprawdzi się serum od Garnier Hyaluronic Aloe, którego formuła opiera się na miksie kwasu hialuronowego i ekstraktu z aloesu.

Materiał pochodzi od marki  L'Oréal Polska.

PRODUKTY

Kategorie