Jak uzyskać efekt makijażu cloud skin?  

Sztuczka polega na połączeniu kosmetyków satynowych i rozświetlających. Dzięki takiemu zestawieniu uzyskujemy efekt „chmury”. Ważne jest, aby nie używać produktów z drobinkami, ponieważ w tym makijażu zależy nam na subtelnym rozświetleniu, a nie olśniewającym blasku. Rozświetlenie ma być jak najbardziej naturalne!  

 

Cloud skin krok po kroku 

Produkty nakładamy w odpowiedniej kolejności: krem i baza nawilżające, podkład, puder.  

Przed wykonaniem makijażu dobrze jest zrobić peeling twarzy. Następnie (zawsze!) stosujemy krem nawilżający, najlepiej taki z właściwościami rozświetlającymi skórę. W kolejnym kroku obowiązkowo nakładamy bazę nawilżającą lub wygładzającą – jeśli mamy problem z rozszerzonymi porami. Potem aplikujemy cienką warstwę podkładu, zakrywając nim jedynie problematyczne miejsca. Nie nanosimy go na całą twarz, aby uniknąć efektu maski. Podkład powinien być bardzo lekki i mieć satynowe wykończenie. Korektor warto wybrać w jaśniejszym o ton kolorze. Oprócz przykrycia worków pod oczami należy nim zaakcentować kości policzkowe i szczyt nosa. Do wykończenia makijażu używamy pudru transparentnego. Nakładamy go na policzki, czoło oraz na grzbiet nosa.  

Jeśli brakuje nam dodatkowego rozświetlenia, możemy użyć rozświetlacza, ale bez drobinek, mocnego połysku i w neutralnym kolorze. Kosmetyk nakładamy na policzki, łuk kupidyna oraz nos. Pamiętajmy o dobrym rozblendowaniu produktu, aby na twarzy nie powstały smugi. Na koniec oprószamy twarz pudrem transparentnym. Dla uzyskania lepszej trwałości możemy jeszcze spryskać twarz setting sprayem. 

Makijaż cloud skin jest gotowy!