5 sposobów na łatwe i skuteczne golenie twarzy!

Zastanawiałeś się jak dobrze zacząć dzień?  Golenie to prosta czynność – wykonujemy ją prawie codziennie. Jednak dyskusja na temat tego, jak robić to prawidłowo, nie ma końca. Możesz codziennie golić się bez konsekwencji, wystarczy tylko, że będziesz podążał za naszymi wskazówkami.

KROK 1. ZMIĘKCZAJ ZAROST

Po pierwsze, nawilżaj skórę, dzięki czemu zminimalizujesz ryzyko powstawania podrażnień. Maszynka pracuje bardziej gładko i wolniej się zużywa, a golenie jest o wiele przyjemniejsze.

KROK 2. NAŁÓŻ KREM DO GOLENIA

Nałóż żel lub krem do golenia  – wmasuj produkt aż do wytworzenia piany i rozprowadź na twarzy, aby zmiękczyć zarost. Kremy do golenia są bogate w substancje nawilżająco-pielęgnujące i pomagają zachować odpowiedni stopień nawilżenia skóry.

KROK 3. SPRAWDŹ OSTRZA

Nie jest prawdą, że nowe, ostre ostrze powoduje więcej zacięć na skórze niż ostrze zużyte. Jest zupełnie odwrotnie – powodem częstych zacięć są uszkodzone i stępione ostrza używanej maszynki do golenia. Aby ogolić się tępym ostrzem musisz użyć większej siły, co w efekcie prowadzi do powstawania zacięć i podrażnień. Wymieniaj maszynkę, gdy tylko paski nawilżające będą wyblakłe, a ostrza wydawać się stępione.

KROK 4.  GÓL SIĘ

Gól się lekkimi, delikatnymi pociągnięciami i pozwól maszynce wykonać swoje zadanie. Pamiętaj, aby nie golić tego samego miejsca wielokrotnie, ponieważ może to wywołać podrażnienie. Zarost rośnie w wielu kierunkach, więc możesz się golić zarówno z włosem, jak i pod włos, w zależności od potrzeb.

KROK 5. NAWILŻAJ

Aby uzupełnić poziom nawilżenia, odświeżyć skórę i dać jej uczucie większego komfortu, pamiętaj o zastosowaniu nawilżającego żelu lub płynu po goleniu.

PAMIĘTAJ O NASZYCH RADACH, A GOLENIE PÓJDZIE GŁADKO!