Wróć do wszystkich inspiracji

Akademia makijażu: cienkie brwi

Akademia makijażu: cienkie brwi

Przerzedzone, zbyt mocno wyskubane brwi to problem wielu z nas. Na szczęście produkty do ich makijażu potrafią zdziałać cuda. Podpowiadamy, co i jak stosować, by trudny make-up brwi stał się prosty. 

Problem: brak brwi

Marzena Tarnowska - 50 lat, księgowa:

Moje brwi wymagają korekty długości, kształtu oraz wypełnienia. Przez długi czas nie potrafiłam robić makijażu brwi, na co dzień stosowałam jedynie maskarę. Zrezygnowałam z mocniejszego make-upu oczu, bo miałam wrażenie, że przez to moje cienkie brwi jeszcze zwracały uwagę. Po tej lekcji makijażu jestem przede wszystkim zaskoczona łatwością, z jaką stosuje się cienie do brwi. Skośny pędzelek to naprawdę świetny wynalazek. Pudrowanie całości transparentnym pudrem rzeczywiście pomaga w utrzymywaniu się makijażu, a rozświetlający cień pod brwi ładnie odbija światło i daje elegancką oprawę całego oka.

Makijaż Brwi w 5 Krokach

Aneta Kacprzak od 17 lat zawodowo zajmuje się makijażem. Pracuje przy sesjach zdjęciowych, pokazach mody, reklamach, teledyskach. Ulubiona wizażystka wielu polskich gwiazd:

1. Podstawa to określenie odpowiednich proporcji oka i brwi. Przykładając ołówek przy kąciku nosa, ustalisz początek łuku brwiowego, jego koniec wyznaczysz, przechylając ołówek pod kątem 45°.

2. Do korekty długości, grubości i linii brwi, jak również do uzupełnienia przerzedzonych miejsc, polecam kredki. Powinny być twarde – wówczas masz gwarancję, że to, co dorysujesz, utrzyma się cały dzień i nie zmieni położenia.
Nie maluj wyraźnej kreski, a raczej krótkimi ruchami rysuj delikatne kreseczki, przypominające pojedyncze włosy. Odcień kredki powinien pasować do naturalnego koloru włosów.

3. Produktem, który na pewno sprawdzi się przy rzadkich i cienkich brwiach, są cienie albo koloryzujące żele. Skośny pędzelek, zwykle dołączany do zestawu, pozwala precyzyjnie nanieść produkt. Maluj nim brwi z włosem i pod włos, delikatnie stukaj, żeby pigment dotarł do samej skóry. W sumie to bardzo proste. Do wypełniania brwi możesz użyć również kredki z woskiem. Pamiętaj, że nadmiar każdego produktu możesz wyczesać grzebykiem.
Ten etap makijażu zakończ, pudrując brwi transparentnym pudrem – to utrwali efekt.

4. Jeśli twoje brwi mają sporo włosów, a uzupełniania wymagają jedynie niektóre obszary, do utrwalenia makijażu możesz użyć również bezbarwnego żelu albo maskary. Kosmetyk nakładaj tylko na włoski, nie dotykaj skóry. Ważne, by kosmetyk miał małą końcówkę – im większa, tym trudniejsza w użyciu.

5. Ostatnim etapem makijażu jest nałożenie rozświetlacza tuż pod łukiem brwiowym. Zabieg ten optycznie unosi brwi
i podkreśla ich kształt.

Kształt, symetria i kolor brwi wpływają na wygląd całej twarzy.

Tekst: Magda Rosłaniec

Wypróbuj