Broda: męska rzecz

Zarost dodaje męskości i stylu tylko wtedy, kiedy jest zadbany. Specjalne kosmetyki pielęgnacyjne sprawiają, że utrzymanie go w nienagannej kondycji  jest proste. 

Jak dbać o zarost? Podstawowe zasady  

 

  1. Długi zarost wymaga regularnego strzyżenia, podcinania, trymowania. Broda zapuszczana samopas urody nie dodaje, bo wygląda po prostu na zaniedbaną.
  2. Warto raz na jakiś czas, najlepiej regularnie, odwiedzać barbera. Fachowa ręka nada brodzie kształt, co ułatwi codzienną pielęgnację.
  3. Brodę należy codziennie myć – tak samo jak zęby czy włosy.  
  4. By włosy na brodzie nie były kędzierzawe, nie skręcały się i nie puszyły, należy je codziennie wyczesywać szczotką z naturalnego włosia. Zabieg ten dodatkowo pobudza krążenie i dotlenia skórę pod włosami. Wyczesywanie zapobiega też łuszczeniu się naskórka pod brodą i reguluje wydzielanie sebum, które naturalnie nawilża skórę i włosy. 
  5. Konieczne jest regularne stosowanie kosmetyków do zarostu – tego długiego oraz trzydniowego. Wybór jest spory. W zależności od potrzeb mogą to być nawilżające i odżywcze balsamy albo kremy, wygładzające żele albo zmiękczające olejki. Stosowanie specjalnych produków do zarostu odżywia go, sprawia, że staje się bardziej miękki i podatny na układanie. Kosmetyki te działają również na skórę pod zarostem – nawilżają ją, regenerują, regulują naturalny proces złuszczania i zapobiegają swędzeniu.  
  6. Produkty do brody nadają się też do stylizacji wąsów.

Tekst: Magda Rosłaniec