Wróć do wszystkich inspiracji

Dodaj włosom objętości

Dodaj włosom objętości

Z cienkich i delikatnych włosów też da się osiągnąć bujną i atrakcyjną fryzurę. Z pomocą przychodzą środki zwiększające objętość czupryny, zawierające substancje, które: 

  • zwiekszają tarcie między włosami, utrudniając im przesuwanie się, sypanie i opadanie;
  • zwiększają odległości między włosami, dając efekt objętości;
  • tworząc na powierzchni włosów film, przedłużają efekt stylizacji i chronią włosy przed wilgocią.

By dodać włosom objętości, należy zastosować produkt, który odbije je od nasady. Pianki i spraye można nakładać na całą długość – zawarte w nich polimery otulają strukturę włosów i sprawiają, że każdy pojedynczy włos wydaje się grubszy, a dodatkowe technologie powodują, że włosy jakby odpychają się wzajemnie, tworząc objętość. Najlepszy efekt da naniesienie kosmetyku na wilgotne włosy, a potem wysuszenie ich suszarką, trzymając głowę do dołu.

Odpowiedni kosmetyk 

Włosy, których objętości chcemy zwiększać, są najczęściej cienkie, zniszczone i delikatne, a ich pielęgnację należy zacząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Powinny być przede wszystkim lekkie, nieobciążające włosów, a jednocześnie zawierające wiele odżywczych składników i takich, które chronią przed zniszczeniem - i w trakcie ewentualnej stylizacji i w ciągu dnia, bo przecież włosy narażone są na niszczące działanie słońca i smogu dokładnie tak samo jak skóra twarzy.

Wypróbuj