Kosmetyki XXI wieku

Booster (czyt. buster) to wzmacniacz. Nowoczesny kosmetyk, który może więcej, bo zawiera skoncentrowaną albo podwójną dawkę składników aktywnych, jak również substancje, które wspomagają działanie innych preparatów. Tekst: Aneta Radziejowska

Jeśli skóra traci zdrowy wygląd, blask i sprężystość, potrzebuje nadzwyczajnego zainteresowania i szczególnego preparatu. Żeby jej pomóc, szukaj kosmetyków z oznaczeniem "booster". To swoiste dopalacze, koncentraty silnie ujędrniających, regenerujących i nawilżających substancji. Przyspieszają odnowę komórek, stymulują produkcję kolagenu, poprawiają krążenie, zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. Ich zadaniem jest błyskawicznie poprawić kondycję cery i wzmocnić działanie np. kremu przeciwzmarszczkowego. Odżywiona, prawidłowo funkcjonująca skóra lepiej wchłania składniki w nim zawarte; otwiera się na działanie substancji odmładzających i rozświetlających. 

Boostery można stosować codziennie po oczyszczeniu skóry, przed innymi kosmetykami. Można też dodać odrobinę wzmacniacza do ulubionego kremu, balsamu czy żelu.  

Doktor Dennis Gross, nowojorski dermatolog, który dla swoich klientów tworzy indywidualne mieszanki, uważa, że przyszłość mają także wzmacniacze dodawane do kosmetyków kolorowych (do makijażu). Dosłownie kropla w błyszczyku chroni usta przed spierzchnięciem zimą, a tusz do rzęs daje niezwykły efekt, tak samo jak wzmocniony składnikami odżywczymi róż, który może jednocześnie służyć do nawilżania. 

 

Lepiej zapobiegać

Lekarze zajmujący się medycyną kosmetyczną polecają boostery również jako profilaktykę. Na przykład przed spodziewanym długim lotem wystarczy dodać kilka kropli boostera nawilżającego do najzwyklejszego balsamu do ciała i używać go dosłownie kilka dni, żeby uniknąć charakterystycznego wysuszenia skóry po podróży.

 

Niż leczyć 

Zdrowa skóra jest przede wszystkim dobrze nawilżona, nie swędzi, nie piecze, ma równy koloryt i leciutko się błyszczy. Oczywiście się starzeje, bo to jest proces naturalny i tego zmienić się nie da, ale nie musi tracić zdrowego wyglądu. O to można i należy zadbać. Czujność popłaca, szybka reakcja na przesuszenie, przebarwienie czy inny problem to szybki powrót do zdrowej skóry.

Wypróbuj