Niczym w błysku fleszy. Olśniewaj fryzurą!

O tym, czy włosy są zdrowe i piękne, świadczy między innymi ich połysk. Nowoczesne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów nie tylko wydobywają ich naturalny urok, ale też potrafią dodać im odrobiny blasku, ponieważ:

  • uszczelniają osłonkę włosa,
  • wzmacniają połysk poprzez odbicie światła od włosa,
  • dzięki bogatej formule utrzymują intensywność koloru i blasku nawet przez kilka tygodni.

Produkty dodające włosom blasku zawierają substancje odbijające światło. Najczęściej są to miki – minerały z gromady krzemianów, o szklistym, metalicznym połysku. Nazwa „mika” pochodzi od łacińskiego słowa micare, co znaczy „błyszczeć”. Nabłyszczające kosmetyki dostępne są w wielu formułach: jako żele, fluidy, pomady, brylantyny, lakiery lub spraye. Połysk najlepiej widać na wyprostowanych włosach, z perfekcyjnie wygładzonymi i domkniętymi łuskami, wówczas idealnie gładka tafla włosów pięknie odbija światło i daje naturalny połysk.

Gdy powierzchnia włosów jest nierówna i chropowata, padające na nią światło jest rozproszone, a fryzura wygląda matowo. Włosy kręcone odbijają światło w różnych kierunkach, w zależności od tego, w którą stronę odwrócona jest ich powierzchnia. Pierwszym krokiem do osiągnięcia połysku na włosach jest ich staranna pielęgnacja. Bez względu na typ fryzury i rodzaj włosów:

  • stosuj odżywki,
  • do płukania głowy używaj chłodnej wody, która domknie łuski włosa.

Metamorfoza