Wróć do wszystkich inspiracji

Ona & On: zapachy na walentynki

Ona & On: zapachy na walentynki

Perfumy podkreślą twoją osobowość i sprawią, że nikt nie minie cię obojętnie. Umiejętnie dobrane potrafią uwodzić i intrygować; są romantyczne i delikatne, bywają też i przebojowe. Jak znaleźć zapach idealny? - Tekst: Inka Wrońska, Aneta Radziejowska

Czym pani tak pięknie pachnie? Biegnę kupić! To najczęściej spotykany błąd podczas wyboru perfum dla siebie. Ten sam zapach na każdej osobie będzie się prezentował inaczej. Wiele zależy od pH twojej skóry, od wieku (hormony!), nawet od diety. Zapach skóry zmienia się również w chorobie, zwłaszcza, jeśli zażywasz antybiotyki.

Gdzie się perfumować? Tam, gdzie najmocniej wyczuwasz puls: za uszami, na szyi, między piersiami, w zgięciu łokci, na nadgarstkach. Zapach będzie jeszcze lepiej wyczuwalny, jeśli twój balsam czy dezodorant będą miały zbliżoną do perfum nutę zapachową albo formułę bezzapachową.

A jak wybrać perfumy niespodziankę dla Niego? Można kierować się osobowością partnera.

Dla tradycjonalistów są wody kolońskie, w składzie których wyczuć można bergamotkę, neroli, rozmaryn i lawendę.

Macho nie polubi owoców ani wanilii; dla niego lepsze będą nuty korzenne i drzewne.

Młodym spodobają się cytrusy, zapach trawy czy morskiej bryzy.

A dla pana dojrzałego możemy poszukać czegoś nieco cięższego, co kojarzy się ze statecznością; niech będzie to na przykład aromat skóry, tytoniu albo nieco cięższe nuty orientalno-ziołowe.

Budowa zapachu

NUTA GŁOWY. Pierwsza, którą czujesz po otwarciu flakonika; na jej podstawie wybierasz perfumy. Mocna na początku, ulatnia się już po 15 minutach. Pachnie świeżo i lekko, np. owocowo.

NUTA SERCA. Wyczuwalna po kilku minutach od użycia perfum, utrzymuje się 23 godziny. Łączy "głowę” z "bazą", uzupełnia je, tworzy bukiet. "Serce” to często przyprawy korzenne i kwiaty. 

NUTA BAZY. To głębia perfum, ich podstawa, tło. Można ją wyczuć po 20, 25 minutach. Choć mało intensywna, decyduje o charakterze i odpowiada za trwałość. Ulatnia się powoli, wyczujesz ją na skórze jeszcze po kilkunastu godzinach. W bazie perfum znajdziesz najpewniej cybet, piżmo, ambrę, wanilię.

 

Działają na niego!

Nuty zapachowe w perfumach dla niej: czerwona róża, czarna róża, wanilia, piżmo, jaśmin.

Działają na nią!

Nuty zapachowe w perfumach dla niego: skóra, tytoń, kardamon, ambra, drzewo sandałowe, wanilia.

Dla niego i dla niej!

Nuty erotyzujące, wabiące, dobre na zimę: aromat czekolady i ziaren kakaowych: pobudza zmysły, uspokaja, daje poczucie komfortu, ciepła, bliskości.

Egzotyczne kwiaty: otulają, ocieplają, rozleniwiają.

Cynamon: pobudza, rozgrzewa.

 

 

Wypróbuj