Wróć do wszystkich inspiracji

Przejmij kontrolę nad fryzurą

Przejmij kontrolę nad fryzurą

Nie pozwól, aby twoja starannie ułożona fryzura straciła kształt! Koniecznie utrwalaj ją odpowiednimi lakierami, które:

  • dzięki zawartości żywicy sprawiają, że włosy stają się mniej wiotkie;
  • utrzymują kształt fryzury, nie sklejając włosów;
  • są odporne na działanie wilgoci.

Najważniejszym zadaniem lakierów jest właśnie utrwalanie i trzeba przyznać, że wywiązują się z niego po mistrzowsku. Działają dwutorowo. Przede wszystkim zawarte w nich składniki „mocują” fryzurę we wszystkich miejscach, w których włosy krzyżują się ze sobą lub stykają. Poza tym lakiery chronią je przed wilgocią – dzięki temu zapobiegają ich puszeniu.

Jeśli zależy ci na perfekcyjnej fryzurze, sięgnij po przynajmniej dwa kosmetyki: do jej stylizacji użyj pianki, a do utrwalenia – lakieru. Najbardziej naturalny efekt uzyskasz, rozpylając lakier o delikatnym działaniu ok. 20-30 cm nad głową i pozwalając mgiełce osiąść na włosach. Jeśli natomiast fryzura ma przetrwać pogorszenie pogody lub całonocną zabawę, wybierz lakier o najwyższym stopniu utrwalenia.

Aby  podkreślić poszczególne  pasma, spryskaj je z mniejszej odległości. – Lakier to bardzo uniwersalny kosmetyk. Możesz np. stosować go, żeby zapobiec puszeniu się fryzury. Spryskaj nim grzebień i przeczesz włosy – radzi Agnieszka Płusa, stylistka fryzur z salonu „Zakład fryzjerski”.

 

Wypróbuj