Wróć do wszystkich inspiracji

Puder, korektor: kamuflaż idealny!

Puder, korektor: kamuflaż idealny!

Tęsknisz za porankami bez "niespodzianek"? Z pomocą przychodzi makijaż do zadań specjalnych - pudry i podkłady, które:

  • zapewniają idealne krycie niedoskonałości na twarzy;
  • mają skład dostosowany do potrzeb młodej cery;
  • często działają antybakteryjne;
  • są ostatnim etapem codziennej pielęgnacji młodej cery.

Wykonanie makijażu cery z niedoskonałościami wcale nie jest trudne - wystarczy znajomość kilku technik i odpowiednio dobrane produkty. Oto 10 kroków do makijażu idealnego.

Aneta Kacprzyk - od 17 lat zawodowo zajmuje się makijażem. Pracuje przy sesjach zdjęciowych i pokazach mody.

Aneta Kacprzyk

1. Użyj toniku do cery z niedoskonałościami, który zmatowi skórę i zapewni jej lekko kwaśny odczyn, co zapobiegnie namnażaniu się bakterii.

2. Do nawilżenia zastosuj odpowiedni krem - do cery trądzikowej zawierający antybakteryjne składniki, do cery tłustej regulujący wydzielanie sebum. Produkty te nadają się pod makijaż – są lekkie, matują i nie tworzą tłustego filmu.

3. Przy makijażu cery przetłuszczającej się warto zastosować bazę absorbującą nadmiar sebum, co zapobiegnie błyszczeniu się. Do makijażu skóry trądzikowej lepiej nie stosuj klasycznej bazy, by nie tworzyć dodatkowej warstwy.

4. Korektor to kluczowy produkt makijażu cery z niedoskonałościami. Zawiera on dużą ilość pigmentu; rozjaśnia i przykrywa to, co chcesz zakamuflować. Powinien mieć odcień jaśniejszy od skóry.

5. Przy makijażu cery z wypryskami ważny jest sposób nakładania korektora. Rób to palcami, gdyż, po pierwsze, masz kontrolę nad ilością i miejscem nakładania produktu, a po drugie, ciepłe palce rozgrzewają korektor, dzięki czemu skóra lepiej go przyjmuje. Przed nałożeniem korektora trzeba pamiętać o dokładnym umyciu dłoni, żeby uniknąć roznoszenia bakterii.

6. Wybierz podkład opracowany z myślą o skórze z problemami, bo dobrze kryje i długo się trzyma. Aplikuj, wklepując palcami partia po partii. Nie rozcieraj podkładu, bo wówczas rozmażesz korektor.    

7. Zwróć uwagę na granicę twarzy z szyją oraz włosami. Nie bój się przeciągnąć nieco podkładu na podbródek i fragment skóry z włosami.

8. Makijaż wykańczamy pudrem dopasowanym kolorystycznie do podkładu. Do skóry trądzikowej najlepiej wybrać mineralny.

9. Przy cerze trądzikowej nie stosuj rozświetlacza na policzki, ponieważ sprawi on, że krostki staną się bardziej widoczne. Róże tylko sypkie albo w kamieniu.

10. Makijaż cery trądzikowej powinen być delikatny i świeży. Nie przesadzaj z kolorami i intensywnością make-upu – ładnie podkreślone oczy oraz błyszczące usta będą wystarczająco dobrym wykończeniem.  

Wypróbuj