Wróć do wszystkich inspiracji

Wągry dostaną po nosie! Zniszcz je plastrami

Wągry dostaną po nosie! Zniszcz je plastrami

Plasterki oczyszczające są bardzo pomocnym drobiazgiem w walce niedoskonałościami młodej cery:

  • oczyszczają pory miejscowo i dogłębnie, co zapobiega powstawaniu zaskórników;
  • stanowią doskonałe uzupełnienie pielęgnacji młodej cery;
  • są szybkie i łatwe w użyciu.

Wyciskanie wągrów i zaskórników to słaby pomysł. Zbyt mocne ściśnięcie naskórka może spowodować nie tylko siniaka, ale nawet trwałą bliznę. Lepiej skorzystaj z genialnego wynalazku – plasterków oczyszczających.

Potrafią one nie tylko wyciągnąć „nieproszonych gości” ze skóry, ale też działają na nią tak, by zapobiegać wypryskom. W ich składzie znaleźć można kwas salicylowy o działaniu odkażającym oraz składniki przeciwbakteryjne, takie jak wyciąg z oczaru wirginijskiego. Stosowany dość często wyciąg z zielonej herbaty ma działanie oczyszczające, reguluje wydzielanie sebum i ma właściwości ściągające, co wpływa na domykanie porów. Dla równowagi w plasterkach oczyszczających znaleźć można również składniki działające na skórę kojąco i regenerująco, np. ekstrakty z kwiatów rumianku czy pestek winogron.

Jak działają plastry? Rozszerzają delikatnie ujścia zatkanych porów i w ten sposób ułatwiają usunięcie wągra, a jednocześnie umożliwiają dotarcie składnikom aktywnym tam, gdzie trzeba.

Paski i plasterki oczyszczające stosuje się głównie na nos i twarz w strefach T (czoło-broda). Ponieważ efekty ich działania widać natychmiast po zabiegu, są bardzo popularne wśród pań i panów, ale nie należy przesadzać z ich używaniem - zaleca się zachować co najmniej 3 dni przerwy między kolejnymi zastosowaniami.

Są szybkie i łatwe w użyciu. Wystarczy umyć twarz, zwilżyć nos (albo inne miejsce z zaskórnikami), odkleić plaster od folii, nałożyć na skórę z wągrami i delikatnie docisnąć, pozostawić do wyschnięcia na 10-15 minut (to jest czas na działanie składników aktywnych), oderwać i gotowe.

Wypróbuj