Włosy pod kontrolą

Chcesz, aby twoje włosy były podatne na układanie, a fryzura trzymała się przez cały dzień? Skorzystaj z pianek utrwalających, zawierających wysokie stężenie substancji, które:

  • tworzą film wokół włosa i skutecznie utrwalają kształt fryzury;
  • ułatwiają odparowanie wody z powierzchni włosa, co pozwala na przyspieszone suszenie i układanie;
  • mają długotrwałe działanie.

Pianki utrwalające zawierają zwiększone stężenie składników takich jak np. polimery, których zadaniem jest delikatne usztywnienie i pogrubienie włosów. Im większe jest ich stężenie, tym kosmetyk ma większą moc utrwalającą. Czasem pianki zawierają alkohol, ale nie masz się czego obawiać. Na pewno nie przesuszy włosów – jego obecność ułatwia jedynie odparowanie wody zaraz po jej aplikacji, dzięki czemu szybciej wymodelujesz fryzurę i ją wysuszysz.

Większość pianek występuje w kilku wersjach, od delikatnych do mocno utrwalających, więc możesz wybrać produkt idealnie odpowiadający twoim potrzebom.

Od świtu do zmierzchu

Najprostszy sposób na perfekcyjną i trwałą fryzurę? Piankę nanieś na włosy palcami. – Na długie wystarczą 3-4 dawki wielkości orzecha włoskiego, na krótkie i półdługie – dwie porcje. Nadmiar produktu może obciążyć włosy i efekt będzie odwrotny do zamierzonego – podpowiada Maciej Maniewski, stylista gwiazd, prowadzący program „Afera fryzjera”. Następnie zrób przedziałek, podziel włosy na sekcje i wymodeluj je na okrągłej szczotce, odbijając pasma od skóry. Dzięki temu zyskają większą objętość oraz będą gładkie i lśniące przez cały dzień.

Wypróbuj