Wspomnienie lata

Wysuszone i spierzchnięte usta to zimą problem powszechny. Zwłaszcza w tym okresie pomadka nawilżająca staje się artykułem pierwszej potrzeby. Nie oznacza to jednak,że musi być zwykła. Mamy nowość, która na pewno cię zaskoczy.

DLA OKA

Na pierwszy rzut oka zachwyci wyglądem – gładkie kulki w modnych pastelowych kolorach przypominają gałki lodów. Z pewnością łatwo i przyjemnie jest wyjąć coś tak ładnego z torebki. Nic dziwnego, że wiele gwiazd takich jak Britney Spears, Kim Kardashian, Jenifer Lopez, Christina Aguilera czy Karolina Woźniacki chętnie fotografuje się ze swoim ulubionym balsamem do ust. Dobrze i ładnie zaprojektowane produkty sprawiają, że dbanie o siebie staje się jeszcze bardziej przyjemne. Uroda opakowania to jednak nie wszystko. Najważniejsze odkryjesz w środku.

DLA UST

Balsamy eos zawierają kilka cennych składników. Olej jojoba (wymawiaj żożoba), silnie natłuszcza, dobrze wchłania się przez skórę i wzmacnia warstwę cementu międzykomórkowego, co w efekcie zapobiega wysuszaniu. Masło shea odżywia wargi, sprawia, że są jędrne, mniej podatne na przesuszenie i pęknięcia. Witamina E koi oraz przyśpiesza procesy regeneracji, a jako silny przeciwutleniacz sprawia, że usta wolniej się starzeją. Balsamy eos nie zawierają olejów mineralnych i parabenów; nie mają też glutenu, co z pewnością ucieszy alergików.

CZY WIESZ, ŻE…

Balsamy eos mają certyfikat USDA wydawany przez Departament Rolnictwa USA. Taki znaczek to potwierdzenie, że minimum 95% składników jest pochodzenia organicznego. Certyfikacja USDA jest bardzo surowa i wymagająca, bo została opracowana z myślą o produktach spożywczych. Kosmetyki z tym atestem są najwyższej jakości.

DLACZEGO USTA PIERZCHNĄ?

Drn. med. EWA ŻABIŃSKA, dermatolog, Klinika Medycyny Estetycznej "Casz Kobiety"

 

 

 

"Usta przesuszają się, ponieważ błona śluzowa warg, podobnie jak inne śluzówki, nie posiada gruczołów łojowych, nie ulega też rogowaceniu. Wiatr, mróz oraz suche powietrze sprawiają, że wargi pierzchną, stają się szorstkie. Dobra wiadomość jest taka, że usta szybko się regenerują, bo mają cienki naskórek. Zimą należy sięgać po bardzo tłuste szminki ochronne – to jedyny sposób na poradzenie sobie z problemem. Wybierając się w wysokie góry należy pamiętać o zastosowaniu filtra przeciwsłonecznego i regularnym natłuszczaniu ust. Nagłe nasłonecznienie i oziębienie może wywołać opryszczkę. A bolesne, piekące pęcherzyki pojawiające się na granicy warg i skóry mogą bardzo uprzykrzyć ferie."