Wróć do wszystkich inspiracji

Załóż maseczkę, superbohaterko!

Załóż maseczkę, superbohaterko!

Trądzik? Wyjdź z tego z twarzą! Zobacz, jakie możliwości dają Ci maseczki:

  • stanowią najbogatszą w składniki formę aplikacji;
  • zapewniają dogłębne oczyszczenie lub nawilżenie skóry;
  • absorbują sebum i regulują jego wydzielanie;
  • są doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji młodej cery.

Młoda skóra jest kapryśna. Często pojawiają się na niej niedoskonałości i zwykle za bardzo się błyszczy. Jednak mimo nadmiernej produkcji sebum bywa też podrażniona i przesuszona. Jak temu przeciwdziałać? Polecamy maseczki.


Najlepiej mieć dwie, oczyszczającą oraz nawilżającą, i stosować je na zmianę. Problem młodej skóry polega bowiem na tym, że walcząc z jej przetłuszczeniem zwykle nadmiernie ją przesuszamy. A to prowadzi do pogorszenia jej kondycji i pojawiania się kolejnych niedoskonałości.

"Przesuszenie skóry jest dla gruczołów łojowych sygnałem, że muszą zwiększyć produkcję sebum" – tłumaczy dr Iwona Marycz-Langner, dermatolog z kliniki DermClinic. – "Nadmiar łoju skutkuje z kolei pojawianiem się kolejnych pryszczy i zaskórników. Sięgamy więc znowu po preparaty przeciwtrądzikowe i tak wpadamy w błędne koło" – mówi specjalistka.

Dlatego nawilżanie jest niezbędnym elementem pielęgnacji młodej cery.


Wielkie porządki


Do stosowania maseczek oczyszczających żadnej posiadaczki cery tłustej lub trądzikowej chyba nie trzeba przekonywać. W walce z niedoskonałościami i nadmiernym połyskiem są doskonałą bronią. Dzięki zawartości składników takich jak naturalne glinki, kwas azelainowy czy wyciągi ziołowe zmniejszają widoczność porów, niwelują wypryski, regulują wydzielanie sebum i matują cerę. Nowoczesne maseczki na bazie glinek są nie tylko skuteczne, lecz także przyjemne w użyciu. Mają miękkie, kremowe konsystencje,  dzięki którym łatwo się je nakłada i szybko zmywa. Godne polecenia są też maseczki typu peel-off. Mają one postać żelu, który zastyga na skórze i tworzy na niej przezroczystą powłokę. Kiedy po kilku minutach delikatnie odrywamy ją od skóry, razem z nią ściągamy z niej wszelkie zanieczyszczenia. Cera od razu wygląda bardziej świeżo i promiennie.


Źródło piękna

Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, maseczki nawilżające warto na stałe włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Nawet jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową. Dzięki temu łatwiej ci będzie utrzymać ją w stanie zdrowej równowagi. Konieczne jest jedynie wybranie maseczki o właściwej konsystencji. Odradzamy kosmetyki o gęstych, kremowych formułach. W przypadku cer z nadprodukcją łoju mogą one dodatkowo zatykać pory i nasilać problem. Idealne będą natomiast lekkie, żelowe specyfiki. Nie tylko zaopatrzą skórę w zastrzyk wilgoci, to także znakomicie ją odświeżą i dodadzą energii.


Pobierz aplikację i korzystaj z wyjątkowych rabatów na zakupy.