Wróć do wszystkich inspiracji

Akademia urody: bez cienia

Akademia urody: bez cienia

Rozświetlenie skóry pod oczami pozwala skutecznie przykryć sińce i cienie oraz sprawia, że cała twarz wygląda na wypoczętą i świeżą.

Skąd się biorą cienie pod oczami?

Najczęściej przyczyną jest brak snu – wszystko jedno, czy zarywamy noce na imprezach, czy ślęcząc nad książkami, bez nocnej regeneracji urody nam nie przybędzie. Jednak czasem cienie pod oczami nie są jedynie efektem zmęczenia. Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza od tej na czole czy policzkach, a ciemne naczynka znajdujące się tuż pod nią przebijają i zmieniają jej odcień. Efekt zacienienia widoczny jest jeszcze bardziej, jeśli mamy szerokie oczodoły – skóra zapada się w duży otwór, światło się załamuje i tworzy cień.

Trik: Przy suchej skórze i drobnych zmarszczkach dobrze jest wymieszać korektor z odrobiną kremu nawilżającego.

Do kamuflażu okolic oczu najlepsze są korektory wysuwane, z pędzelkiem. Dlaczego?

Wystarczająco dobrze kryją, ale mają lekką konsystencję. To bardzo ważne, gdyż wokół oczu znajduje się dużo drobnych naturalnych zagłębień, w które mocno maskujące korektory, np. te w sztyfcie, wchodzą, i które sprawiają, że bruzdy stają się bardziej widoczne.Korektory w sztyfcie ładnie rozjaśniają skórę wokół oczu, gdyż zawierają drobinki odbijające światło.

Warto wiedzieć

Sińce pod oczami mają najczęściej fioletowoniebieski odcień. Chłodne kolory zneutralizujesz ciepłymi barwami, np. brzoskwiniowym albo łososiowym – taką tonację powinny mieć korektory do retuszowania cieni pod oczami.

Tekst: Magda Rosłaniec, Makijaż i fryzura: Aneta Kacprzyk

Wypróbuj