Wróć do wszystkich inspiracji

Body positive – pokochaj siebie

Body positive – pokochaj siebie

Każdy z nas ma problemy z samoakceptacją. Koncentrujemy się na niedoskonałościach swojego ciała, tracąc przez to pewność siebie i radość z codziennych sytuacji. Najwyższy czas, aby zmienić spojrzenie na swoją sylwetkę i nawiązać z nią pozytywną relację, która jest kluczem do pozbycia się kompleksów i polepszenia swojego życia!

W zgodzie z naturą

Wiele z nas swoją wymarzoną figurę opiera na wzorcu piękna prezentowanym przez reklamę i media. Zapominamy o tym, że każdy człowiek jest inny, a dążenie do nieskazitelnego wyglądu nie jest sposobem na samoakceptację. To życie w zgodzie ze sobą i tym, co otrzymaliśmy od natury, jest w stanie zapewnić nam szczęście i pomóc w walce z uporczywymi kompleksami.

Ideą „Body positive” jest spojrzenie na siebie przez pryzmat tego, kim jesteśmy i co kochamy, niezależnie od wagi, rozstępów czy trądziku. Pamiętajmy, że na pewne rzeczy nie mamy wypływu – jest to np. budowa ciała, kształt nosa czy gęstość włosów. Od nas jednak zależy, w jakiej jesteśmy kondycji i czy nasza skóra jest odpowiednio zadbana. Oddzielając jedno od drugiego, stawiamy pierwszy krok w budowaniu dobrych relacji z własnym ciałem!

„Jeśli chcesz zmienić swoje ciało, to musisz je najpierw poznać, zaakceptować, a jeszcze lepiej – pokochać”. Wojciech Eichelberger, psycholog i trener, coach

„Smacznego” dla skóry!

Rytuał dbania o ciało powinien być przede wszystkim przyjemny. Zamiast skupiać się na walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami, rozpieszczajmy swoje zmysły za pomocą aromatycznych balsamów! Nowe śmietanki, jogurty i smoothie to lekkie i jedwabiste formuły, których zapachy są wręcz… do zjedzenia! Ich rozprowadzanie na ciele jest niezwykle przyjemne i proste, a zawarte w nich naturalne składniki pozostawiają efekt przyjemnego nawilżenia. Z takimi produktami codzienna pielęgnacja z narzuconego obowiązku przeradza się w ulubiony element całego dnia!

Piękno tkwi w pielęgnacji 

Według holistycznego podejścia piękna skóra zależy od ogólnej kondycji organizmu. Oznacza to, że sposobem na promienną cerę jest troska o duszę, umysł oraz ciało. Żaden balsam nie pomoże naszej skórze, jeżeli źle śpimy, żyjemy w permanentnym stresie, stosujemy złą dietę, nie uprawiamy sportu oraz ignorujemy niepokojące symptomy. Musimy pamiętać, aby na co dzień traktować swoje ciało z należytą troską, dbając o nie zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Dzięki kompleksowemu podejściu do pielęgnacji zauważymy pozytywne zmiany nie tylko w wyglądzie, ale też zdrowiu i ogólnym samopoczuciu!

W naszych drogeriach czeka mnóstwo atrakcyjnych nowości w tym trendzie!

Może zainteresuje Cię również?:

A wszystkie trendy odkryjesz w zakładce SEZON!

Więcej informacji o trendach znajdziesz także w najnowszych wydaniach magazynu „Skarb”:


Metody płatności:MastercardVisaBlikPayPoPayUPrzelewy24GPay