Wróć do wszystkich inspiracji

Cienie pod oczami – jak je zakryć i cieszyć się pięknym makijażem oka?

Cienie pod oczami – jak je zakryć i cieszyć się pięknym makijażem oka?

Cienie pod oczami to problem wielu kobiet. Mogą być one genetyczne lub powstawać po nieprzespanej nocy czy ze zmęczenia i stresu. Na szczęście, przy odpowiednim doborze korektora możemy je skutecznie zakryć i cieszyć się pięknym makijażem oka :)

Jak wybrać korektor pod oczy?

Odpowiedni odcień korektora pod oczy to połowa drogi do sukcesu. W zależności od odcienia zasinień zaleca się stosowanie kosmetyku:

  1. w żółtym odcieniu - na fioletowe cienie pod oczami,
  2. w tonacji brzoskwiniowej lub czerwono-różowej stosujemy na sińce w kolorze brązowym,
  3. jeśli cienie są różowe i zaczerwienione, sięgamy po korektor zielony.
jak zakryć cienie pod oczami

Po wybraniu kolorowego korektora trzeba sięgnąć po rozświetlający. Tutaj należy kierować się odcieniem skóry i wybierać tony, które są tylko odrobinę jaśniejsze od naszej karnacji. Ważne, żeby, tak jak w przypadku podkładu, korektor zmieniać w ciągu roku. Latem, kiedy skóra jest opalona, sięgamy po jego ciemniejszy kolor.

Zwróćmy również uwagę na konsystencję. Powinna być ona półpłynna, ponieważ łatwo się rozprowadza i nie eksponuje zmarszczek! :)

Oto przykładowe korektory, których możesz użyć:

Jak prawidłowo nakładać korektor pod oczy?

Po nałożeniu kolorowego korektora na obszary zasinione należy chwilę odczekać, a następnie użyć korektor rozświetlający. Kosmetyk aplikujemy tak, aby powstał trójkąt od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka! Obszar nakładania korektora powinien sięgać nawet wysokości końca nosa. Należy pamiętać, aby pokryć również górną powiekę oraz łuk brwiowy.

korektor pod oczy

A jak właściwie wklepywać korektor? Najlepiej robić to mokrą gąbeczką, miejsce przy miejscu.

I najważniejsze! Zanim zaczniemy zakrywać cienie pod oczami, należy pamiętać o odpowiednim NAWILŻENIU skóry, dlatego nie zapominajmy o stosowaniu nawilżających kremów pod oczy!