Wróć do wszystkich inspiracji

Elektryczny pilnik do pięt – jak używać?

Elektryczny pilnik do pięt – jak używać?

Pilniki z wymiennymi głowicami z napędem bateryjnym i akumulatorowym to innowacyjne, ekstremalnie wydajne urządzenia przeznaczone do usuwania stwardniałej skóry stóp. Możesz z powodzeniem:

  • dobrać wymienne głowice o różnej ziarnistości w zależności od potrzeb;
  • wybrać wariant do użycia pod prysznicem lub na suchą skórę;
  • osiągnąć maksymalny efekt bez zbędnego wysiłku.

Dlaczego warto użyć elektrycznego pilnika?

Dzięki pilnikowi bez wysiłku możesz uzyskać efekt gładkich pięt. Jest wygodny i szybki, niektórych modeli możesz używać pod prysznicem. Cały zabieg zajmie ci 5-10 minut, dużo mniej niż polerowanie naskórka tarką.

Fot. Fotolia

Jak stosować pilnik elektryczny?

Wystarczy, że wybierzesz głowicę o odpowiedniej ziarnistości, przyłożysz do skóry stopy i włączysz. Najlepszy efekt osiągniesz, powoli przesuwając urządzenie i wykonując nim okrężne ruchy.

Bezpiecznie i przyjemnie

Boisz się, że pilnik zadziała zbyt mocno? Niepotrzebnie. Po dociśnięciu rolki do stopy urządzenie się zatrzymuje, chroniąc skórę przed zranieniem. Zabieg jest przy tym bezbolesny, wręcz przyjemny. Przypomina delikatny masaż.

Wzmocnij gładkość kosmetykami

Po wygładzeniu stóp koniecznie nasmaruj je odpowiednim kremem lub zastosuj maskę. Po zabiegu wchłoną się jeszcze lepiej. Regularne stosowanie kosmetyków przedłuży także efekt złuszczania, wypielęgnowana skóra na dłużej pozostanie gładka.

Pamiętaj o konserwacji

By przedłużyć żywotność urządzenia, po każdym użyciu wyjmij głowicę pilnika i przepłucz ją pod bieżącą wodą. Pozostaw do wyschnięcia. Dobrym pomysłem jest też dezynfekowanie głowicy pilnika elektrycznego za pomocą gazików nasączonych preparatem z dodatkiem alkoholu lub po prostu spirytusem kosmetycznym.

Wypróbuj