Parzenie herbaty białej

Również zaparzanie białej herbaty wymaga skupienia. Napar ten należy zalewać wodą w temperaturze od 80 do 90°C. Listki nie mogą być ciasno zbite, ponieważ będą się rozwijać pod wpływem parzenia, zatem zaparzacz można wymienić w tym wypadku na zwykłe sitko. Warto również pamiętać, że biała herbata wspomaga życie less waste i pozwala nam zaparzać się wiele razy. Dzięki temu starcza na dłużej i nie traci swoich wartości, a jej smak staje się delikatniejszy! Ale, żeby zachować jej cechy, należy po maksymalnie pięciu minutach wyjąć listki z wody.

Właściwości herbaty białej

Biała herbata jest idealnym sposobem na długowieczność, ponieważ spowalnia proces starzenia skóry. Warto kupować również kosmetyki zawierające w sobie białą herbatę ze względu na jej działanie przeciwstarzeniowe. Ponadto jest naprawdę dobra dla naszych zębów, ponieważ wspiera walkę z próchnicą. W sezonie grypowym wspomaga również naszą odporność. Jest idealna dla uczniów i studentów, zwłaszcza w czasie sesji, ponieważ pobudza działanie mózgu. Antyoksydanty, których posiada bardzo dużo, oczyszczają nasz organizm z toksyn, dzięki czemu czujemy się lepiej, a stan naszej cery ulega poprawie.

Biała herbata idealna na prezent 

Herbata często jest wybierana jako dodatek do prezentu urodzinowego czy świątecznego. Jest na pewno miłym elementem, ale istnieje również sposób, aby urozmaicić taki podarunek. Lichi ball to idealny sposób na zrobienie na kimś wrażenia. Jest to niewielka kuleczka białej herbaty, która skrywa w swoim środku owoc lichi. Zaparzanie takiej efektownej herbaty różni się nieco od typowego rytuału, ponieważ zmienia się kolejność wykonywania czynności. Najpierw należy wlać gorącą wodę do dzbanka, a następnie delikatnie wrzucić kulkę do niego kulkę. Jest to na pewno dobry sposób, aby wywrzeć wrażenie na przyjaciołach, ponieważ proces rozwijania się liści i ukazywania owocu jest wyjątkowo piękny i niepowtarzalny – każda kulka będzie zachowywać się inaczej, ale mimo to, wszystkie zapewnią nam przyjemne doznania wizualne.

Zobacz herbaty białe dostępne w naszej drogerii!