Wróć do wszystkich inspiracji

Instabeauty, czyli świat makijażu w Internecie

Instabeauty, czyli świat makijażu w Internecie

Media społecznościowe to w dzisiejszych czasach największa skarbnica wiedzy dotyczącej makijażu. Przeszukując Instagrama, Youtube i TikToka, natkniemy się na wiele kosmetycznych trendów, najciekawszych kosmetyków i kreatywnych pomysłów. Wiedza, która kiedyś była zarezerwowana dla profesjonalistów, dziś jest na wyciągnięcie ręki każdego z nas!

W skórze influencera

Na fali popularności mediów społecznościowych pojawili się influencerzy. To dzięki nim dowiadujemy się o ciekawych produktach, wyszukanych trikach i światowych trendach. Pełnią oni rolę ekspertów oraz przewodników w świecie makijażu, dzieląc się z nami swoją wiedzą i technikami. Ich otwartość oraz zaangażowanie pozwalają nam budować z nimi głębokie relacje. Dzięki temu stają się dla nas bliskimi przyjaciółmi, z których rad często lubimy korzystać! 

Nie bój się wyrażać siebie

W dzisiejszych czasach makijaż pozwala nam wyrazić swoją osobowość i bawić się wizerunkiem. Najważniejsza jest akceptacja samego siebie, bez względu na wszelkie niedoskonałości i kompleksy. Influencerzy pokazali, że nie istnieje określony wzorzec piękna, a emocje są najważniejszym aspektem w makijażu. Udowodnili także, że piękno na Instagramie mówi różnymi głosami, a kosmetyki pozwalają przełamywać wewnętrzne bariery. Dzięki kreatywności i odwadze możemy wyrazić swoje prawdziwe ja i stać się najlepszą wersją siebie!

Instagram jest szansą na przekazanie młodym ludziom innego wizerunku piękna - Aleksandra Stankiewicz, socjolożka i coach z Leader Sheep

Instagramowe marki

Wet n Wild 

Marka obecna na rynku od 40 lat. Posiada wysokiej jakości kosmetyki, które nie są testowane na zwierzętach i kosztują niewiele, dzięki czemu idealnie trafiają w gust młodego pokolenia.

 

 

Makeup Obssesion 

To młoda brytyjska marka skierowana do miłośników makijażowych nowinek, trendów i szalonych kolorów. Charakteryzuje się stosunkowo niską ceną produktów, świetną jakością oraz certyfikatem PETA.

IsaDora

Najpopularniejsza szwedzka marka kosmetyków, która trafiła na rynek już w 1983 roku. Do produkcji używa tylko naturalnych składników, nie testuje na zwierzętach i nie wykorzystuje żadnych zapachów. W swoich produktach stawia głównie na elegancki look.

Revolution Pro

To jedna z siostrzanych marek Revolution Beauty, funkcjonującego wcześniej pod nazwą Makeup Revolution. Kosmetyki mają przyjazne dla każdego portfela ceny, wegański skład i dobrą jakość, którą doceniają profesjonaliści i entuzjaści makijażu.

Dermacol

Historia marki rozpoczęła się w 1966 roku, kiedy to na rynek wyszedł rewolucyjny podkład, nazwany Make Up Cover. Produkt ten do dziś jest bestellerowym produktem marki. Dermacol ma w swojej ofercie bogatą paletę kolorowych kosmetyków oraz produktów do pielęgnacji skóry.

W naszych drogeriach czeka mnóstwo atrakcyjnych nowości w tym trendzie!

Może zainteresuje Cię również?:

A wszystkie trendy odkryjesz w zakładce SEZON!

Więcej informacji o trendach znajdziesz także w najnowszych wydaniach magazynu „Skarb”: