Wróć do wszystkich inspiracji

Jak dbać o najwrażliwszą część dojrzałej cery?

Jak dbać o najwrażliwszą część dojrzałej cery?

Warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy, bo:

  • skutecznie pielęgnują delikatną, cienką i wrażliwą skórę wokół oczu;
  • pomagają spłycić głębokie zmarszczki, spowalniają ich pogłębianie się;
  • są dostosowane do biologicznego wieku skóry;
  • często zawierają składniki pomagające likwidować cienie i opuchlizny pod oczami.

TWÓJ CICHY SPRZYMIERZENIEC

Skończyłaś 40-50 lat? To oznacza spowolnione tempo dzielenia się komórek naskórka, spadek poziomu estrogenu, hormonu płodności i młodości. To dlatego cera, także pod oczami, może tracić jędrność i sprężystość. Ale możesz temu przeciwdziałać.

Fot. Fotolia

MŁODSZE SPOJRZENIE

Jeśli masz zmarszczki i przebarwienia pod oczami, wybierz krem z retinolem. Spłyci bruzdy i sprawi, że cienie będą mniej widoczne. Z kolei fitoestrogeny, czyli substancje roślinne zawarte w kremie, mają działanie podobne do estrogenu – uelastycznią naskórek.

WZMOCNIJ DZIAŁANIE KREMU MASAŻEM!

Po aplikacji kosmetyku uciśnij opuszkami palców wskazujących okolice wewnętrznych kącików oka, potem palcami: wskazującym, środkowym i serdecznym uciśnij kość oczodołu i kąciki zewnętrzne. Na koniec palcem wskazującym i kciukiem rozcieraj łuk brwiowy, tak jakbyś zlepiała brzeg pierożka. Powtórz 5 razy.

PRACUJESZ DUŻO PRZY KOMPUTERZE?

W takich warunkach oczy rzadziej mrugają, a gdy zaczynasz czuć pieczenie i suchość, pocierasz te okolice. A to pogłębia zmarszczki.
Raz na godzinę lub dwie daj oczom wypocząć. Zasłoń je środkiem dłoni, tak aby nie uciskać gałek ocznych i wyobraź sobie głęboką czerń.

SPRYTNY PATENT

Słyszałaś o zmraszczkach sennych? To efekt odciśnięcia materiału poduszki na delikatnej skórze twrazy. Jeśli chcesz zapobiec pojawianiu się takich pionowych linii na dolnych powiekach, spróbuj spać w opasce, najlepiej z jedwabiu. Jego proteiny wygładzają skórę.

Wypróbuj