Kremy należą do grupy najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Różnią się między sobą np. konsystencją i właściwościami. Są lekkie, żelowe, ale też takie w wersjach cięższych czy tłustszych. Jedne walczą ze zmarszczkami, inne silnie nawilżają bądź zapewniają skórze ochronę przed słońcem. Na rynku mamy tak szeroką gamę kremów do twarzy, że każdy znajdzie taki, który idealnie wpisze się w aktualne potrzeby skóry.

 

Jak wybrać krem do twarzy?

Kluczem jest prawidłowe rozpoznanie rodzaju skóry. Wyróżniamy 3: cera sucha, cera mieszana oraz cera tłusta. Przeczytasz o nich więcej tutaj. Odpowiednia pielęgnacja dostosowana do rodzaju cery to podstawa utrzymania skóry w dobrej kondycji. Pozwala nam uzyskać pożądane efekty i dostarczyć skórze wszystkich niezbędnych składników.

 

Krem na dzień, a krem na noc

Krem do twarzy na dzień powinien różnić się od tego, który aplikujemy na noc. Wynika to z tego, że potrzeby naszej skóry, tak jak otaczające nas środowisko, zmieniają się w ciągu doby. Rankiem możesz postawić na kremy o lżejszej, szybko wchłaniającej się formule. Krem na dzień powinien działać jak tarcza obronna – chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi (np. wiatr, mróz, słońce, smog), a także zapewnić odpowiednie nawilżenie. Po całym dniu nasza skóra potrzebuje regeneracji.  Krem do twarzy na noc może być cięższy, bardziej regenerujący. W trakcie nocnego odpoczynku wszystkie dobroczynne składniki zawarte w kremach na noc działają najefektywniej.

 

Jak nakładać krem na twarz?

Jak nakładać krem, by wyciągnąć z niego to, co najlepsze? Tak naprawdę nie ma jednej metody. Technikę musisz dopasować do swoich potrzeb oraz mieć na uwadze rodzaj kremu, którego używasz. Istnieje za to kilka zasad, których warto się trzymać i wdrożyć w tym codziennym rytuale. Oto one:

 • Krem dobieraj zawsze do potrzeb swojej skóry.
 • Pamiętaj, by przed użyciem kremu dokładnie umyć dłonie.
 • Krem nakładaj zawsze na oczyszczoną skórę. To podstawa prawidłowej pielęgnacji.
 • Warto regularnie peelingować twarz. Poprawi to nie tylko kondycję skóry, ale także sprawi, że krem będzie się lepiej wchłaniał i efektywniej działał.
 • Krem możesz nakładać na lekko wilgotną cerę, np. zaraz po nałożeniu toniku, co sprawi, że skóra lepiej zaabsorbuje składniki aktywne i produkt zadziała bardziej efektywnie.
 • Jeśli używasz kremu pod oczy, to zaaplikuj go przed nałożeniem swojego kremu do twarzy.
 • Krem na twarz nakładaj strefowo. Jego ilość dostosuj do potrzeb swojej skóry. Niekoniecznie sprawdzi się tu zasada - im więcej, tym lepiej. Z kremami jest wręcz odwrotnie, ale powinniśmy nałożyć go tyle, by móc swobodnie wykonać delikatny masaż :) Warto zwrócić uwagę na konsystencję kremu. Te o lżejszej konsystencji trzeba nakładać w troszkę większej ilości i szybko, bo z racji swojej formuły wchłaniają się niemal momentalnie. Z kolei te o bardziej treściwej formule nie wymagają aż tak sprawnej aplikacji, no i nałożyć je możesz na twarz w mniejszej ilości. Przed nałożeniem kremu na twarz możesz go również delikatnie ogrzać, rozcierając np. między opuszkami palców.
 • Aplikacja kremu na twarz to idealna okazja do wykonania delikatnego masażu. Poprawi on mikrokrążenie, ujędrni naszą skórę, a przede wszystkim pozwoli na chwilę miłego relaksu. Dzięki temu cera jest pobudzona i lepiej wchłania wszystkie składniki aktywne z kremu. Rób to subtelnie, nie rozciągając skóry. Zwróć uwagę na kierunek nakładania kremu. Kieruj się zawsze ku górze tzw. ruchami liftingującymi. Zacznij od szyi i dołu twarzy, zakończ na czole.
  • Na szyi i dekolcie krem rozsmaruj głaszczącymi ruchami, zachowując kierunek z dołu do góry.
  • W okolicy ust krem nakładaj kolistymi ruchami lub takimi, które kształtem przypominają serce :) Zacznij od górnej wargi i kieruj się ku brodzie.
  • Na policzkach krem możesz wmasowywać ruchami kolistymi – trzymając się zasady – od środka twarzy na zewnątrz.
  • W przypadku nosa, technika nakładania kremu tak naprawdę nie ma znaczenia :) Intuicyjnie rozprowadzamy go zazwyczaj kierując się w dół – od czoła do czubka nosa. Na czole świetnie sprawdzi się ruch w postaci „zygzaka” – pomoże zapobiegać powstawaniu zmarszczek poprzecznych.
  • Na sam koniec możesz delikatnie wklepać resztę kosmetyku, która pozostała na twarzy. 

Zobacz wszystkie kremy do twarzy dostępne w naszej drogerii i znajdź idealny dla siebie :)