Wróć do wszystkich inspiracji

Jak stać się lepszą wersją siebie w nowym roku?

Jak stać się lepszą wersją siebie w nowym roku?

Na nowy rok często snujemy ambitne postanowienia: schudnąć, chodzić na siłownię, zmienić pracę... Może tym razem warto byłoby nie narzucać sobie presji, aby stać się idealną, tylko raczej zdrową i naturalną? Przestać przejmować się tym, jak postrzegają nas inni i szukać w sobie niedoskonałości, a zainwestować w swoje zdrowie i wyzwolić samoakceptację? Powrót do natury z pewnością pomoże w odnalezieniu wewnętrznego spokoju.
 

Pośpiech, stres, zanieczyszczenie środowiska negatywnie wpływają na nas i nasze samopoczucie. W tym nowym roku postaw na zdrową siebie. Życie eko wcale nie musi być skomplikowane. Na początek wystarczą drobne zmiany, które gdy już staną się przyzwyczajeniem, szybko dadzą widoczne efekty. Zamiast używać silnych detergentów, które są szkodliwe dla Twojej skóry i środowiska, użyj jednego z wielu ekologicznych odpowiedników, np. Frosch winogronowy, Klar uniwersalny płyn Koniczyna lub Ludwik ecologiczny.

 

Również Twoje włosy będą Ci wdzięczne, gdy zamiast zwykłej odżywki użyjesz naturalnej, przepełnionej ekstraktami z granatu i aloesu Alterry, a zamiast tradycyjnego żelu pod prysznic sięgniesz po zapobiegające wysuszaniu skóry mydło z olejem z czarnuszki. Aby dopełnić zakres zmian, wprowadź do diety zdrowe produkty, jak orzechy brazylijskie Genuss Plus, surowe kakao lub chipsy warzywne. To idealna alternatywa dla popularnych i niezdrowych przekąsek, które brak pełnowartościowych składników odżywczych nadrabiają tłuszczem i pustymi kaloriami.

 

Zróbmy w tym roku coś dobrego. Dla siebie. Dla zdrowia.

Wypróbuj