fot. Fotolia

Jak stosować kapsułki do twarzy?

Warto postawić na serum w kapsułkach, które:

  • zawiera skoncentrowaną dawkę składników odżywczych i nawilżających;
  • przeciwdziała powstawaniu zmarszczek mimicznych;
  • jest wygodne w aplikacji.

AMPUŁKI DLA CERY 30+

Po trzydziestce przybywa problemów z cerą i… kosmetyków. Nie wszystkie jednak są odpowiednie dla Twojej skóry. Ampułki, choć niewielkie, potrafią dużo.

TO POWINNAŚ WIEDZIEĆ

Wyglądasz młodo, kwitnąco, ale nie ma co ukrywać – po trzydziestce skóra zaczyna funkcjonować już trochę inaczej. Jak to się dzieje, że nagle zaczynasz zauważać oznaki starzenia?

CO ZAWIERAJĄ AMPUŁKI?

Ampułki (lub kapsułki), czyli kosmetyki ze skoncentrowanymi składnikami, pomogą ci zachować na dłużej gładką skórę. 

Fot. Fotolia_RASP_Rossmann

KIEDY KAPSUŁKI SĄ NIEZBĘDNE?

  1. Dołącz je do swojej pielęgnacji, gdy pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu. W takich warunkach skóra przesusza się wyjątkowo szybko.
  2. Cera jest często zaczerwieniona, podrażniona? Po trzydziestce skóra staje się bardziej wrażliwa. Może szkodzić jej chłód, gorące powietrze, a także składniki kosmetyków. Wybierz więc ampułki z takimi, które mają też działanie łagodzące, np. pantenol, woda termalna, masło shea.
  3. Palisz papierosy. Nikotyna przyspiesza starzenie skóry, sprawia, że wciąż jest przesuszona i niedotleniona. Dlatego ampułki z antyoksydantami będą bardzo pomocne przy pielęgnacji – retinol, witamina C, wyciągi roślinne – to najbardziej pożądane składniki.