Zobacz wszytkie perfumy damskie dostępne w naszej drogerii!

Perfumy, woda perfumowana czy woda toaletowa?

Różnica między wszystkimi kosmetykami zapachowymi polega na ilości stężonych olejków eterycznych w alkoholach. W perfumach jest ich najwięcej, bo aż 25-43%, co oznacza, że kompozycja zapachowa jest najtrwalsza i najmocniejsza. Jak to wygląda w wodzie toaletowej a perfumowanej? W wodzie perfumowanej wynosi ona od 10% do 15%. Zapach długo się utrzymuje na skórze i jest mocno wyczuwalny, ale jest to zdecydowanie tańszy produkt niż perfumy. W wodzie toaletowej stężenie olejków zapachowych wynosi 5-10%, a zapach utrzymuje się do 8 godzin.

Zobacz wszytkie perfumy męskie dostępne w naszej drogerii!

Co zrobić, żeby perfumy dłużej pachniały?

Odpowiednio nawilżona skóra zapewnia wzmocnienie zapachu perfum. Jeśli więc skóra ma tendencję do przesuszania, warto stosować balsamy nawilżające.

Perfumy nie lubią wilgoci i częstych zmian temperatury. Te czynniki mogą spowodować, że zapachy zmienią swoje właściwości i staną się mniej trwałe. Dlatego warto postawić swoje perfumy na toaletce lub w pokoju, gdzie jest względnie stała temperatura.

Na przedłużenie trwałości perfum ma również wpływ mokra skóra, dlatego zaleca się spryskanie nimi tuż po wyjściu z kąpieli, nawet na jeszcze wilgotną skórę!

Jak utrwalić zapach?

Przed użyciem perfum poleca się nałożenie balsamu z tej samej linii zapachowej (ewentualnie bezzapachowego, który nie będzie konkurował z perfumami). Takie połączenie sprawi, że zapach będzie intensywniejszy, a przede wszystkim trwalszy.

Perfumy najczęściej aplikujemy na szyję, dekolt i nadgarstki. Warto jednak spryskać nimi również włosy, ponieważ molekuły perfum bardzo dobrze wnikają w strukturę włosa, co potęguje wydzielany zapach.

Ostatnim sposobem na trwałość perfum jest po prostu ich reaplikacja w ciągu dnia :)