Jak wybrać odpowiedni smoczek?

Ssanie zaspokaja maluszkowi potrzebę bezpieczeństwa, koi i dostarcza miłych wrażeń. Nic dziwnego, że kiedy dziecko jest zmęczone, znudzone, samotne czy zdenerwowane - chce ssać. Wiadomo, że najlepszym smoczkiem dla noworodka jest mamina pierś, ale zawsze warto mieć pod ręką zastępcę.

Tak więc na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego smoczka dla Twojego maluszka? Przede wszystkim smoczek powinien być ortodontyczny i dostosowany do wieku dziecka. Należy zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest wykonany, by te nie podrażniały wrażliwej skóry dziecka. Przy wyborze smoczka warto również sprawdzić czy w zestawie jest pojemniczek do przechowywania czy też sterylizacji, który na pewno się przyda podczas wyjazdów, bądź codziennego użytkowania.

Dwie wyjątkowe linie smoczków przygotowane przez Philips Avent, z pewnością zaspokoją wszystkie potrzeby Twojego maluszka.

Philips Avent Ultra Soft to wyjątkowo miękki smoczek, który zadba o delikatną skórę Twojego dziecka. Jego supermiękka, elastyczna tarcza dostosowuje się do kształtu policzków malucha, dzięki czemu pozostawia mniej śladów i zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień skóry.

Philips Avent Ultra Air to przepuszczające powietrze smoczki pozwalające oddychać skórze dziecka. Cztery wyjątkowo duże otwory i lekka tarcza zapewniają swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu skóra maluszka pozostaje bardziej sucha podczas korzystania ze smoczka.

Co więcej dzieci się na nich poznały! Zapytaliśmy mam, jak ich maluchy reagują na teksturowane silikonowe smoczki i średnio 98%* odpowiedziało, że ich dziecko akceptuje smoczki linii Philips Avent Ultra Soft i Ultra Air.

Jedwabiste, teksturowane smoczki z silikonu doskonale uspokajają dziecko i zapewniają mu poczucie komfortu. Symetryczny kształt smoczka zapewnia prawidłowy rozwój podniebienia, zębów i dziąseł rosnącego dziecka. Dodatkowo, dzięki etui, w które są wyposażone obie linie Philips Avent Ultra Soft oraz Ultra Air możesz sterylizować smoczek w kuchence mikrofalowej i przechowywać go w higienicznych warunkach, kiedy jesteś poza domem.