Jak zapachy mogą wpływać na nasz nastrój?

05.05.2023

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednym z istotnych czynników wpływających na nasze codzienne samopoczucie jest zapach. Przetwarzany w mózgu przez układ limbiczny, czyli ten sam obszar, który odpowiada za pamięć, emocje czy motywację, potrafi silnie oddziaływać na nasz nastrój. 

Artykuł sponsorowany

Moc ukryta w zapachach 

Każdy zapach ma inną moc oddziaływania i wywołuje inne odczucia. Niektóre uczą uważności, pomagają nam zanurzyć się w teraźniejszości oraz zwiększyć naszą świadomość wewnętrzną, dzięki czemu łatwiej się relaksujemy i odprężamy, skupiamy na tym, czego doznajemy tu i teraz. Inne przypominają o tym, by odbierać rzeczywistość wszystkimi zmysłami, poprawiają humor, dodają pewności siebie i motywują do bycia otwartym na to, co nowe. Do zapachów łączących w sobie powyższe cechy niewątpliwie należą nowe kompozycje od marki Reebok. Odpowiadają one na potrzeby kobiet żyjących w duchu mindfulness oraz ceniących sobie stan równowagi między ciałem, a umysłem. 

ROSS_reebok_1.jpg

Dobierz zapach do swojego nastroju 

Kolekcja trzech zapachów damskich została stworzona z myślą o różnych osobowościach i różnych okazjach, co sprawia, że wszystkie mogą być noszone niemal w każdej sytuacji. Jedne są bardziej beztroskie, skomponowane, by zaspokajać zachcianki duszy poprzez radosne i optymistyczne nuty morskie lub kwiatowe. W niektórych znajdziemy świeże i drzewne akcenty, dające wrażenie odpoczynku po wymagającym, intensywnym treningu. Inne pozwolą osiągnąć stan spokoju i zainspirować się zmysłowymi, oryginalnymi nutami, które sprawią, że poczujesz się dobrze we własnym ciele. Dodatkowo wszystkie trzy kompozycje są uzupełnione kwiatowymi i owocowymi akcentami. Dlatego za każdym razem, gdy ich użyjesz, przeniesiesz się do krainy natchnienia i zmysłowości. 

 

Wpraw się w dobry nastrój 

Reebok Move Your Spirit składa się z kwiatowo-owocowych nut, które razem tworzą radosną I młodzieńczą kompozycję. Zapach został zbudowany na bazie czerwonych owoców oraz różowego pieprzu. Kobieca, kremowa delikatność pochodzi z kwiatów peonii i frezji, a słodki, otulający akcent zawdzięcza wanilii. 

ROSS_reebok_3.jpg

Obudź się do działania 

Do zapachów działających pobudzająco należy niewątpliwie Reebok Cool Your Body. Kwiatowy, orzeźwiający zapach, skomponowany na bazie owocowych nut soczystej brzoskwini i wyrafinowanej gruszki. Po niezwykle świeżym otwarciu, na pierwszy plan wychodzą kobiece nuty serca, czyli jaśmin z akordem bambusa, by następnie zaprowadzić nas do bazy opartej na aromacie drzewa sandałowego i piżma. 

 

Zainspiruj się 

Odkrywaj, poznawaj, inspiruj się – tak można określić motywy przewodnie zapachu Reebok Inspire Your Mind, który zaskakuje zmysłowością i niesie ze sobą zupełnie nowe doznania. Rozpoczyna się słodkim zderzeniem gruszki i pistacji, po którym następują zmysłowe nuty magnolii, róży oraz ylan-ylang, nadające kompozycji niespotykanego wyrafinowania. Całość osadzona jest na perfekcyjnie zbalansowanej bazie, łączącej w sobie wanilię i paczulę. 

ROSS_reebok_2.jpg

Chłoń rzeczywistość wszystkimi zmysłami 

Flakony, w których zamknięto te trzy niezwykłe kompozycje zapachowe, opierają się na przekroju sześciokąta, dzięki czemu są wyjątkowo poręczne i idealnie układają się w dłoni. Specjalnie dobrane kolory dodają świetlistych refleksów oraz wyjątkowego charakteru każdemu z nich. Tak skomponowane i podane zapachy mogą okazać się niezwykle pomocne w osiągnięciu wewnętrznego dobrostanu. Przypomną o tych aspektach rzeczywistości, które umykają naszej uwadze podczas codziennego pośpiechu i pogoni za lepszą wersją siebie. Słowem – pozwolą na chwilę się zatrzymać i docenić wyjątkowość tego, kim jesteśmy oraz co nas otacza. 

Kategorie